Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szocpol átvitele a GYAKORLATBA...

Szocpol átvitele a GYAKORLATBAN (banki nehézségek)?

Figyelt kérdés

A szocpol elvileg átvihető másik ingatlanra, de állítólag (olvastam) a gyakorlatban nehezen vagy alig működik, mivel a bankok nehezményezik, hogy a MÁK akar a tulajdoni lapon az első jelzálog ranghelyen lenni, ezért nem adnak hitelt.


Ha költöznénk, akkor nagyobb, drágább lakásba szeretnénk menni, amihez több hitel kellene.

Van valakinek ezzel kapcsolatos konkrét TAPASZTALATA (nem jogszabály)?


2012. nov. 11. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Többször vittünk át SZOC.POL-t, de sosem volt ezzel problémánk.
2012. nov. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. nov. 12. 17:10
 3/12 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
tényleg nincs vele probléma. Működik. Bár szerintem nem árt előzetesen tájékozódnotok, mondjuk olyan hiteltanácsadót is megkérdezhettek, akinek már volt ilyen ügylete. :))
2012. nov. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A másik pedig, h ügyeljetek az ingatlanok értékének a különbségére.


Ha olcsóbban vesztek (becsérték), mint amennyiért a másik ingatlant papíron eladtátok. Akkor a szoc.pol-t arányosan vissza kell fizetni (annyival kevesebbet utal ki nektek az államkincstár)

2012. nov. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm. És esetleg abban még tud valaki segíteni, hogy mikortól él a 10 év elidegenítési tilalom? A helyzetünk a következő:

2008-ban vettük a telket, amire építési kölcsönt kaptunk még abban az évben, megelőlegező szocpolt nem igényeltünk, viszont azt mondta a Takszöv, hogy ha megszületik a baba, igényelhetjük rögtön. 2012-ben született meg a kisfiunk, most lehetőség lenne beletenni a hitelbe. Ilyen esetben az elidegenítési tilalom 2008-tól vagy 2012-től indul (adásvételi ip. vagy szocpol utalás ip.)?

Köszönöm!

2012. nov. 15. 11:04
 6/12 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

szerintem ezt a Magyar Államkincstár vagy a kerületi jegyző tudja Neked pontosan megmondani.

Viszont az elidegenítési és terhelési tilalom átvitelével van bank, aki új hitel felvételénél problémázik.

Pont most (múlt héten) kaptam egy ügyvédtől jogi állásfoglalást, melyet ő az FHB-tól kapott...


Egy hitelfelvétel előtt, ha megtetszik egy konstrukció, megtörténik a bankválasztás, akkor előre le kell tisztázni a szocpolátvitel és a ranghelyek bejegyzésének kérdését...

Mert van , aki az elidegenítési és terhelési tilalom átvitelénél problémázik...


Nem folytam bele a konkrét ügybe, de emailen át tudom küldeni Neked, amit egy konkrét ilyen eset kapcsán küldött az ügyvéd.

2012. nov. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Megtennéd, hogy átküldöd? Pont ez volt az eredeti kérdésem. A ranghely miatti banki bonyodalmak.

Köszönöm.

2012. nov. 15. 19:54
 8/12 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
emailen kaptam és egy pdf-ből kivágott szöveg. nem tudom ide beilleszteni. ha átküldöd az email címed, akkor átküldöm.
2012. nov. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ment a címem privátban. Köszi!
2012. nov. 16. 11:27
 10/12 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
átküldtem
2012. nov. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!