Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelszerzōdés-hamisításs...

Hitelszerzōdés-hamisítással kapcsolatban tuda valaki segíteni?

Figyelt kérdés

Egy rokonunk hitelt vett fel és kezesként édesanyámat tette meg anyukám tudta nélkül, úgy, hogy az aláírását a szerzōdésre hamisította. Anyukám csak akkor értesült minderrōl, amikor a pénzintézet rajta kezdte el behajtani a tartozást. Túlságosan jó ember és nem akarja, hogy bajba keveredjen ez a rokon, ezért szó nélkül fizeti a havi törlesztōket már 10 hónapja a nyugdíjából. A rokon beismerte, hogy valóban ō hamisította meg a papírt, de nem hajlandó fizetni, és kijelentette, hogy nem érdekli ōt ez az ügy (sok egyéb tartozása van). Sōt, már a telefonhívásokra sem reagál. Anyukámat nagyon sajnálom, mert már korábban is csak úgy odaadta ennek a nōnek a sok év alatt megtakarított pénzét (ajándékba, nem kölcsön), és ezt a hitelt is még 5 éven keresztül fizetnie kell. Ō nem kìván pereskedni, nehogy okirathamisítás miatt bajba keverje a rokont, de én ezt nem bírom nézni. 

Van esetleg valakinek jó tanácsa, mit tehetnék? Esetleg keressem fel a pénzintézetet és jelentsem be az esetet? Hisz azt sem értem, hogy az ügyintézō hogyan fogadhatta el a kezességet a kezes jelenléte nélkül a szerzōdéskötéskor. Lehet valamilyen panaszt tenni? Az a baj, hogy külföldön vagyok, és legközelebb csak nyáron megyek Magyarországra, telefonon nem hiszem, hogy foglalkoznának velem.

A válaszokat elōre is köszönöm.



2012. nov. 12. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen hitel ez? MErt itt valami nem kerek. Nem fogad el a bank, csak aláírást. Kell a személyes jelenlét, amikor is tudja igazolni a saját személyét, jövedelmét. Eszerint bírálják el a hitelt is.
2012. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt ez ellen anyukád tehetne valamit ha akarna nem te. Másrészt ennek sok-sok elözménye van mikor lépnie illene. Újabb rész azzal hogy anyukád fizet már egy éve majd egy év után elkezd kapálozni hogy nem is ő irta alá az több mint furcsa, elsőre azt mondanám esélye sincs.


Igazán nem bántásból, de nem lehet hogy nem teljesen kerek anyukád sztorija és valahol kimaradt valami apróság ebböl?


Ha mindez igy van ahogyan leirtad akkor be kell kopogtatni az emberhez, más ötletem nincs.

2012. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nehezen elképzelhető igy a történet, ugyanis a kezességhez teljeskörű hitelbírálat es személyes megjelenés kell.....
2012. nov. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hitelszerződésben nem lehet kezes senki, ha nem jelenik meg személyesen a bankban aláírni a Kölcsönszerződést, tehát "nem lehet valakit csak úgy odahamisítani.
2012. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Kezes jelenléte mellett adatok igazolása, Pl: ha munkahelye van akkor jövedelem igazolás, nyugdíjas akkor összesítő nyugdíj igazolás, amit a nyugdíjfolyósító küld ki minden év elején, személy igazolvány stb... (hiszen a bank a kezességet akkor fogadja el, ha a kezes képes anyagilag helyt állni az adós helyet ha szükséges, két anyagilag instabil személlyel nem tud mit kezdeni, csak olyannal akitől behajtható a követelés!) Ezen túlmenően, ha a kezes fizeti meg a tartozást az adós helyet, akkor az adós neki fog tartozni, megnyílik a tartozás követelésének a joga (bíróság, fizetési meghagyás) ezt követően behajtás.

2012. nov. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A hitelszerződésből a kezes is kap egy példányt, meg kell rajta nézni az ügyintéző nevét a PSZÁF-hoz mindenképp jelezni kell! Igényléskor mind a hiteligénylő, mind a kezes jelen kell legyen, ez így hamisítás, nem felel meg a feltételeknek.
2012. nov. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Közben próbáltam több információt szerezni az ügyrōl. Ez valami Fundamentás hitel. Anyukám már egyszer korábban vállalt a rokonnak kezességet egy másik hitelre, az már lejárt, valószínūleg onnan voltak meg az iratainak a másolatai. Továbbá a kedves rokon elárulta, hogy a hitelt intézō hölgy a barátnōje volt, így tudta személyes jelenlét nélkül. Az ügyintézō azóta már nem dolgozik ott. 

Anyukám egész biztos nem fog bemenni panaszkodni, sajnos ō már csak ilyen, inkább engem zavar a dolog nagyon, mert nem szeretem, ha egy jóhiszemū embert így kihasználnak. Mérgemben csak annyit tudok tenni, hogy írok a rokonnak (mellesleg a keresztanyám), és jól leszidom, de ez nem sokat érne, mert lelkiiserete úgy látszik nincs..

2012. nov. 12. 16:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha már nem dolgozik ott, a PSZÁF felé szerintem akkor is jelezni kellene a nevét, így a bankszférában és hozzá hasonló területeken nem tud majd elhelyezkedni hamisítás miatt. Erről a szervezet fog tenni. Szerintem mindenképp tegyétek meg ezt a lépést.
2012. nov. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, köszönöm. Irok a PSZAF-nek.
2012. nov. 12. 16:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi ertelme irni a PSZAFnak. Ok ugyanis kerni fogjak a szerzodes masolatat, hogy bizonyitva legyen a csalas. Aztan anyukad vallomasat. O pedig ugye nem akarja feljelenteni az illetot. Igy nem foglalkoznak az uggyel.
2012. nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!