Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakást szeretnénk vásárolni, de?

Lakást szeretnénk vásárolni, de?

Figyelt kérdés
Van egy ház, amit szeretnénk megvenni, 4 millió az ára. Önerő nincs, de be tudunk vonni egy pótingatlant. A kérdésem, hogy a párom lenne az adós, én adóstárs, anyósom kezed. Páromnak fix fizetése van 124 ezer közalkalmazottként, én gyeden vagyok 117 ezer nettóval, anyósom nyugdijas és dolgozik is. Az ő bevétele kb. 100.000.-Ft. De sajnos én Bar-on vagyok(régi kezesség miatt), a párom és anyósom nem. Én nem szeretnék tulajdont sem szerezni az ingatlanban amit megveszünk. Van lehetőségünk igy a házat megvenni?

2012. nov. 12. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Te semmiképpen nem lehetsz adóstárs, mert BAR-os vagy, de ha nem vagytok házasok, akkor elméletileg van megoldás...


Milyen értékű a pótingatlan?

2012. nov. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3.-án már házasok leszünk. A pótingatlan kb. 10-13 millió értékű
2012. nov. 12. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak úgy tud működni a lakásvásárlás, ha Te kimaradsz a hitelszerződésből, viszont hivatalosan a házastárs kötelezően bevonandó adóstárs......


Önmagában a pót ingatlan is elég fedezetnek, nem szükséges bevonni azt, amit vesztek. (Ez így kevesebb költséggel jár, mert nem kell 2 értékbecslést rendelni, két jelzálogot bejegyeztetni sem. minimum 43.000Ft-ot spóroltok ezzel.)

2012. nov. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

szia, mielőtt összeházasodtok intézzétek el a hitelt224ezer ft jövedelem 3 embertől 4millió ft hitelre elméletileg elég lehet.

Gyorsan kellene csinálni egy előszűrést és Nektek, utána meg alá kell írni az adásvételi szerződést.

2012. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
ráadásul szerintem nem is kellene pótingatlannak bevonni, elég lenne csak a nagyobb értékűt megterhelni helyettesítő ingatlanként.
2012. nov. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vegyetek házat. Valójában adósságot vennétek. Racionálisan csak előtakarékosság jöhet szóba.

Előtakarékossággal egy 4 millás ház 3,5 millába kerül, hitelre meg 8-ba. Melyik éri meg jobban?


Én speciel albérletben lakom 7 éve. A megtakarításom le van kötve. Olyanok mondják nekem, h miért nem veszek fel inkább kölcsön és sajátban is lakhatnék, akik 6-7 év hiteltörlesztés után is annyival tartoznak mint amennyit felvettek.

2012. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
kedves utolsó. megtakarítasz és mellette albérletet fizetsz. Így mennyire is jössz ki, mire házad lesz?
2012. nov. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!