Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel1-el kapcsolatban...

Diákhitel1-el kapcsolatban nem értek pár dolgot?!

Figyelt kérdés

Rengeteget olvastam már a diákhitelről, jót is és rosszat is... Sok kérdést átrágtam már itt, amiket mások feltettek, de vagy én vagyok vak, vagy tényleg nem találom, ami nekem kéne. Csak annyit kérnék, hogy senki ne linkelgesse be nekem a diákhitel oldalát (mert átolvastam kismilliószor), meg jöjjön azzal, hogy fos (mert én is tudom, de nincs más lehetőségem a megélhetésre és amúgy se szeretnék senkinek magyarázkodni a családi helyzetemről).

Na szóval a kérdéseim:


1.) Félévente 250 ezer Ft-t fogok felvenni, előre láthatólag 2 évig. Az eddig 4×250 és a kamat rá félévente 8% (ez persze változhat). Nem értek a kamatos kamathoz, ki tudná valaki számolni, hogy ez mennyi?


2.) Ha 4 évre venném fel, mennyi lenne a végső összeg?


3.) Még az előtt szeretnék elkezdeni előtörleszteni, mielőtt ténylegesen kellene visszafizetgetni. Ilyenkor kb. mennyit érdemes? És mikortól kezdeni? Pl. mondjuk tudom hogy az az utolsó félévem, mikor kapom (tehát mondjuk addig kaptam 4×), addigra összegyűjtök egy nagyobb összeget és akkor? És ez mennyiben befolyásolja azt az összeget, amit vissza kell fizetnem?


4.) Mondjuk hogy nem tudok előtörleszteni. Kijött a végeredmény (amit mondjuk valaki kiszámol az 1. és a 2. kérdés alapján :D)mennyit lenne érdemes ténylegesen fizetnem, hogy minél hamarabb letudjam? Láttam pl. hogy írták páran, hogy direkt többet utalnak át, de nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja. Mondjuk ha 10-et kéne havonta és én 20-at küldök. Ilyenekre gondolok.



2012. nov. 25. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát nézd, kiszámolni én se szeretném helyetted, amiket kértél, viszont sokkal jobbat kapsz tőlem!:) Elmagyarázom leegyszerűsítve, hogyan működik minden hitel:


Ha egy bank azt hirdeti, hogy 8% a kamata egy hitelnek, azt mindig egy évre kell érteni.


Pl ha felveszel most 250.000Ft hitelt, aminek az éves 8%, akkor Te egy év múlva 250.000 *1,08Ft = 270.000Ft-tal fogsz tartozni.

A következő évben már erre a megnövelt összegre rakódik a 8% kamat. Tehát 2 év múlva 250.000*1,08*1,08=291.600Ft lesz a tartozásod a legelőször felvett hitelre és ez minden évben így növekszik. (Ez a kamatos kamat, ugye nem bonyolult:))


Mivel Te fél évente veszel fel ennyi pénzt, számold ki minden egyes tételre, hogy hány évig lesz nálad ez a pénz a suli végéig és add össze őket. Ez lesz a teljes tőketartozásod. Ha közben előtörlesztesz, akkor azt vond le belőle.


Amikor elkezdesz törleszteni, mindig a fennálló teljes tőketartozásra számolja fel a bank a kamatot.


PL 1 millió Ft tartozásnál, az éves kamat 8% esetén 80.000Ft. Ha Te csak 5000Ft-ot fizetsz havonta, akkor évente csak 60.000Ft-ot fog bekerülni a bankba, ami a kamatokra se elég, tehát a következő évet több tartozással kezded, mint amivel elkezdted. Ekkor folyamatosan nőni fog a tartozásod, gyakorlatilag évről évre egyre több lesz.

Arra nagyon figyelj, hogy évente mindig többet fizess be a bankba, mint amennyi a teljes tartozásodra felszámolt éves kamat.

Ha sokkal többet tudsz befizetni, a következő évet már kevesebb tartozással kezded, így a felszámolt kamat is kevesebb lesz.


Remélem a fentiek alapján már Te magad is ki tudod okoskodni, hogy mit kell tenned:)

2012. nov. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha kismilliószor átolvastad, akkor nyilván találkoztál már a Hitelkalkulátor menüponttal is. Ő kiszámolja neked, hogy mennyi lesz a tartozásod.
2012. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!