Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudnánk megfékezni...

Hogy tudnánk megfékezni szüleim Provident-őrületét?

Figyelt kérdés
Már több éve felveszik a Provident-kölcsönt apám ötletére. Most már ott tartanak, hogy magasabb összeget is kapnak, mert "jó adósok", tehát pár százezer forintot egyben felvehetnek, aztán meg nyögik a kamatokat, mert persze a házhozkiszállós magasabb kamatút veszik fel. A villany már ki van kapcsolva másodszor ebben az éveben. Az elsőt még mi gyerekek köttettük vissza. Most a vizet akarják kikapcsolni. Hiába mondjuk, hogy ne vegyék fel ezt a kölcsönt, csak felveszik és apám pár hét alatt legurgatja a torkán, aztán meg lesnek, hogy mi van?
2012. dec. 2. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem írod, hogy hány éves vagy.

De akármennyi is te jól látod a dolgokat. Ha normálisak a szüleid beszéld ezt meg valahogy újra velük, hiszen nekik se jó, hogy nincs áram, vagy éppen víz nem lesz.

De ha rád nem hallgatnak akkor talán egy olyan embert kellene keríteni nekik akire hallgatnak.

Hát elég nehéz a helyzet így.

Én amúgyis betiltatnám ezeket a reklámokat ahol csak úgy adnak pénzt.

2012. dec. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
44 éves vagyok. A szüleim pedig kis nyugdíjasok. Ketten kapnak olyan 110 ezer körül havonta. Erre alapoz a Provident.
2012. dec. 2. 12:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Érzésem szerint édesapád alkoholfüggősége a probléma gyökere. Először talán ezzel kellene valamit kezdeni.
2012. dec. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hogyan? Zárassam kolostorba az öreget?
2012. dec. 2. 15:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet velük értelmesen beszélni, sajnos tehetetlen vagy. Anyukáddal sem tudod megbeszélni? Ő is ilyen meggondolatlan és könnyelmű?
2012. dec. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet velük beszélni. Évek óta mondjuk nekik,hogy ez a hitel még azt a kis nyugdíjukat is elviszi, ami van. Anyám csak hallgat, mert így "békében van". Mikor letelik a törlesztési időszak (9-12 hónap), akkor újra felveszik és apám hetekig tökrészeg.Ez megy már talán hat-hét éve amióta ismerik ezt az uzsoráscéget. De most már nem is titkolják, hogy tőlünk várják el az eltartásukat. Apám azt mondta, hogy ő felnevelt bennünket, most itt az ideje törleszteni.
2012. dec. 3. 05:23
 7/11 anonim ***** válasza:

Istenem, de ismerős helyzet...

Sajnos sokat nem tudsz tenni. A szüleid jog szerint felnőtt emberek, még ha nem is ennek megfelelően viselkednek. Ennek okán kényszeríteni nyilván nem tudod őket semmire. Pedig édesapádnak pszichiáterre volna szüksége. De ha önszántából erre nem hajlandó, akkor nem sokat tehetsz. Mivel édesapád gyakorlatilag alkoholista (tehát szenvedélybeteg) ez már nem az a kategória, ahol bármilyen beszélgetés, sokkterápia, szembesítés a helyzettel segítene bármit is. Nagyon nehéz helyzet. Édesanyád inkább hallgat, mert vélhetően belefásult a veszekedésekbe. Így legalább relatíve béke van. Azonban ez a passzív magatartásmód nagyon ártalmas. De ő az egyetlen kapocs, ahol van talán valami halvány remény a beavatkozásra. Ha vele tudsz értelmesen beszélni, kérjétek ki szakember tanácsát! Ha elzárkózik, akkor nem tudsz mit tenni. Sajnos nagy igazság, hogy segíteni csak azon lehet, aki hagyja. Ha ők nem akarják, hogy segíts nekik, te ne akarj segíteni, bármilyen nehéz is ezt feldolgozni és elfogadni egy szülő-gyerek kapcsolatban.

2012. dec. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kommentedre: Lassabban az agarakkal! Az édesapád rólad akkor gondoskodott, amikor még nem tudtad ellátni/eltartani saját magadat. A te törlesztési kötelezettséged pedig akkor kezdődik, amikor majd ő kerül hasonló helyzetbe. Nekik most van egy szerény nyugdíjuk, amiből azért ha nehezen is, de meg lehet élni. Ha majd betegek lesznek és gondoskodásra szorulnak, akkor jön el a te kötelességed ideje (bár édesapád most is beteg, de ez másfajta betegség). Ne akarja édesapád a Te fizetésedet a kocsmába elhordani. El tudod Te azt költeni saját magad is. Beszélj a háziorvossal, hogy milyen lehetőség volna kényszerelvonóra vagy valami más terápiára. Sajnos, én tapasztalat alapján írtam le a fentieket, nálunk annyiból volt jobb a helyzet, hogy az apám csak a saját nyugdíját itta el és ha elfogyott a pénze, akkor várta volna el, hogy minden költségét én fizessem. Én mostam, főztem rá, bevásároltam neki, gondoskodtam idősgondozóról. Azt viszont kerek perec megmondtam neki, hogy az én nyugdíjamat nem fogja a kocsmába elhordani. Emiatt naponta voltak veszekedések és az egész környék (főleg a kocsmai haverok) úgy tudta, hogy én vagyok a hálátlan gyerek, stb, stb. Ugyanakkor az idősgondozó, aki járt hozzá azt mondta, hogy ő nagyon örülne, ha legalább fele annyira tudna gondoskodni az idős szüleiről, mint én az apámról. Hát akkor miről is beszélünk?
2012. dec. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen nálunk is a pia a fő baj. Apámnak, hogy meglegyen az alkoholtükre kell majd 1 liter vodka és még egy pár sör mellé. Ha ez megvan akkor kész a nap és az ilyen napokat képes megismételni sokáig... Utána kihagy hónapokat, mert nincs pénze, ekkor regenerálódik, ilyenkor "jóember" anyám szerint. Aztán kezdődik minden elölről. Provident > részegség hetekig > legatyásodás > bűnbakkeresés.
2012. dec. 3. 15:20
 10/11 anonim ***** válasza:

"Apám azt mondta, hogy ő felnevelt bennünket, most itt az ideje törleszteni."

És? Valaki pisztollyal kényszerítette, hogy vállaljon gyereket? Nem. A saját döntése volt.


Sajnos ez olyan helyzet amire nem lehet helyes megoldást találni. Ha saját családjától nem fogadja el édesapád a jó tanácsot, akkor nincs mit tenni.

2012. dec. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!