Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha külföldön kapom a fizetésem...

Ha külföldön kapom a fizetésem vehetek fel vajon magyarországi hitelt?

Figyelt kérdés
Bár még nem jártam utána a dolognak, ha Angliában élek és itt kapom a jövedelmem a magyar bankok adnak vajon hitelt? Ingatlant szeretnék vásárolni Magyarországon. Mert gondolom egy angol bank nem fog magyarországi jelzáloggal foglalkozni. Plusz az itteni fizetés lényegesen hitelképesebb otthon mint az ottaniak.

2012. dec. 4. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi nekünk is tervbe volt ez, de pár éve amikor otthon érdeklődtünk akkor azt mondták hogy nem tudják figyelembe venni a külföldi keresetet, mert nem tudják leellenőrizni, és ha levonásra kerülne a sor, nem tudná a bank munkahely által levonni.

Azért kíváncsi vagyok, hogy változott-e a helyzet. Mi olyan 2.3 éve jártunk otthon utána.. De hát azóta sok víz lefolyt a Dunán..

2012. dec. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hmm, nem jó alap, de úgy gondolom megfelelő papírokkal talán meg lehetne oldani, vagy nem. :) Az meg már egy egész más kategória, ha pl egy angol cég "vagyok". Minden esetre utána nézek és ha érdekel bárkit leírom ide az eredményt.
2012. dec. 4. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze, vehetsz. Mi is így vásároltunk lakást Magyarországon. Szükség lesz egy angliai munkáltatói igazolására es azt le kell fordíttatni az OFFI-val. Ennyi az egész, az OTP-nél simán ment minden, es a többi bank ahol érdeklődtünk azok is ugyan ezt mondták.


(Az más kérdés hogy azóta már megbántuk az otthoni vásárlást. :(

2012. dec. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!