Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem dombornyomott a kártyám...

Ha nem dombornyomott a kártyám, a számlaszámom pedig 16 számjegyből áll, tudok utalni?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok ezen a téren. Rajka és vidéke takarékszövetkezetnél vagyok, ilyen bankkártyám van : [link]

MAESTRO kártya. A számlaszámom 16 számjegyből áll, és nem dombornyomott a kártya. A kérdésem annyi, hogy ha Netbankra regisztrálok, tudok-e egy másik számlaszámra utalni vele? Fontos lenne ,előre is köszi!



2013. jan. 5. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:

A banki átutalásnak semmi köze a bankkártyához.

Az utalás számlák között történik, ehhez nem kell bankkártya.

Tehát ha csináltatsz netbankot a bankodnál, tudsz utalni.

2013. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
annyit tudok, paypalra nem tudom hozzárendelni, mert oda nem engedi, mert dombornyomatos kell, illetve Master card, american express, vagy visa
2013. jan. 5. 18:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Az utalás számláról számlára megy, tehát teljesen lényegtelen, hogy milyen kártyád van. De igen, ha lesz netbankod, fogsz tudni utalni másik számlára a bank internetes felületén.
2013. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Oké köszi!

Nem igazán voltam képben, junior kártya meg a rövid számlaszám miatt. köszi a segítséget!

(gondolom az lényegtelen, hogy az illető akinek elutalom melyik banknál van)

2013. jan. 5. 18:26
 5/10 anonim ***** válasza:

az lényegtelen.

Egyébként, amit írtál, hogy 16 számjegy, az valószínűleg nem a számlaszám, hanem a kártyaszám, ami a kártyádon van. Sokan összekeverik, de ez két különböző dolog.

2013. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az biztosan a számlaszámom, mert kapom havonta a postán az értesítőket a baktól, és ott nekem le van írva a számlaszámom. De ilyenkor tudtommal a harmadik -nyolc számot- 0-val kell kitölteni
2013. jan. 5. 18:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen, hogy csak 16 számjegy a számlaszám. Csak azért írtam, mert sokan összekeverik, és fontos, hogy amikor neked utalnak, ne a kártyaszámot, hanem a számlaszámot írják be. Pl. OTP-nél is így van. Igen, ilyenkor 8 db 0-t kell beírni a végére.
2013. jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem csak dombornyomott jó paypalra!:D Nekem VISA diákkártyám van az ERSTE-nél, 3 éve aktívan paypalozok. Sose volt probléma.
2013. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, és kérlek ne haragudj, de szeretnék még valamit kérdezni!

Utalásnál azt hallottam kell egy bizonyos ccv, vagc cvv kód (nem tudom pontosan mi ez) ami a kártya hátulján van. Nekem viszont ilyen nincs (Gondolom nem számít, hogy maestro)

EZ minden utalásnál szükséges adat?

2013. jan. 5. 18:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a CCV kód nem a banki átutaláshoz kell, hanem amikor neten fizetsz bankkártyával. Pl. webáruházakban, paypal-en, sportfogadó helyeken...

Ha ilyen nincs, akkor a kártyádat nem használhatod netes fizetésre, de a banki átutalás ettől teljesen független.

A régebbi Maestro kártyákon valóban nincs ilyen kód, de az újabbakra már tesznek.

2013. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!