Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lesz megnyugvás a devizahitele...

Lesz megnyugvás a devizahitelesek számára, vagy tovább fogja őket kínozni a bank?

Figyelt kérdés
Kásler Árpád a BÁÉSZ elnöke el fogja tudni érni, hogy az összes devizahitelek semmisek legyenek?

2013. jan. 6. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz azon, hogy semmisek legyenek a devizahitelek?


Akármekkora a kintlévőséged ma, elengedjék? Azt szerintem nem fogja elérni senki.


Illetve könnyen előfordulhat, ha azt mondják újra kell tárgyalni és HUF-ba átszámolni a hitelt is és a törlesztéseket és utána a HUF-os jegybanki alapkamatot venni a korábbi törlesztésekre sem járnál jobban a magas HUF kamat miatt. Viszont legalább az árfolyamváltozások többé "nem kínoznának".

2013. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most a közvádas per a legújabb "fegyver" e téren, ha jól tudom:


[link]


Sok a félmegoldás már, így elég kérdéses a siker, bár elvileg sok ponton alátámasztott a kereset.


A végtörlesztésről lecsúsztam,ezt még megvárom, utána magam részéről inkább visszafizetem a hitelem, mint újabb évekig várni az esetleges 2-3 milliós mínuszra (két év alatt annyit be is fizetek törlesztőkbe, amíg várok..)

2013. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy nem.

Mi átváltottuk forintra, de ugye a törlesztőrészletek ugyanolyan magasak. Max. a tőke nem mindegy, hogy 4 vagy 6 millió. De kifizettünk egy csomó pénzt már a svájci frank hitelre 7 évig, majd egy csomó pénz,hogy átváltsuk forintra. S még fizetjük ezt 5 évig. S azok a devizahitelesek, akik várják a sültgalambot, hogy lesz majd valami, s nem váltották át forintra, most meg minden költség nélkül átváltják nekik. Hát ez nagymértékű szemétség lenne!

2013. jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Remélem egyszer vége lesz már..... :((((( Én nem azt szeretném, hogy semmisé tegyék, mert amit felvettem nyílván vissza is kell fizetni, csak kicsit emberségesebb feltételekkel, olyanokkal, mint mikor felvettem. Azt vállaltam, mert tudtam, hogy azt tudom vállalni. Sajnos nálunk ráadásul nem volt más lehetőség, mert fészekrakót csak svájci frankosan adtak, én ezt is elég kicseszésnek tartottam, hogy ha Magyarországon veszek forintért egy lakást akkor miért kell svájci frankkal felvennem, választási lehetőség nélkül. Illetve nálunk dupla átverés volt, mert mikor felvettük kéreztük, hogy lehet-e majd cserélni, mert később szeretnénk egy magánházra cserélni és vinni a hitelt. Erre azt mondták, hogy persze csak 5 évenk le kell telnie. Ez megtörtént és most mikor rákérdeztem közölték, hogy mit akarok én vinni????? Fészekrakót nem lehet!!!! Tehát most egy ügyvéd nézi át és nagyon kivi leszek, hogy mit talál benne. Már lassan a házasságunk is rámegy erre az egészre. :(((

Ha akkor kerek perec megmondják, hogy az akkor felvett hitel törlesztője nem biztos, de lehet, hogy a 3 szorosára is fel fog menni, meg a felvett hitelösszegem több mint a duplája is lehet akkor biztos nem megyek bele. De ilyenről szó sem volt, hogy tájékoztassanak.

2013. jan. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#2-es épp ezért nem ugrálunk mi pl. bele semmi ilyen hiper-szuper megoldási ajánlatokba,mint árfolyamrögzítés és társai.. de nem is a sült galambokra várnak sokan..


Ellenben szerintem a kompenzációt szem előtt kell tartsák, mint volt az árfolyamrögzítésnél is.


Egy példa. Bátyámék nem tudták kivárni a bankszövetséges árfolyamrögzítést, előtte egy hónappal megkötötték a bankkal a saját árfolyam rögzítéses konstrukciót, azt ami nem volt kamatkedvezményes. Rá 2 hónappal viszont átléphettek a támogatott rendszerbe + költségek nélkül,hiába hogy a közjegyzőibe ez ki volt zárva.


A közjegyzői záradék első pontjai ami persze csak a közjegyzőnél ülve, pontosan gyakorlatiasan rákérdezve derül ki):


- Nem léphetnek át más államilag támogatott rendszerbe a későbbiekben

- A külön számlára gyűjtött forint alapú hitelt nem lehet addig visszafizetni, amíg a fő tartozás fennáll.

- 3 évig nem adhatják el az ingatlant.


Ergo, ha valaki azzal számolt,hogy majd átmenetileg alacsonyabbal fizetni és később visszatolja a kisebb összegű másfél milliós újabb hitelt, az ezzel a szerződéssel ráfázott.


Mert a másfél millió amit befizetne,nem a kisebb összegű tartozást fogja kilőni a 25 éves plusz törlesztőkkel együtt, hanem csak csepp lesz a tengerben a fő hitelben és marad 25 évre egy magasabb törlesztő az árfolyam rögzített fizetési időszak után.


Nem véletlen, hogy a vártnál jóval kevesebben alakítgattak a rossz hiteleken.

2013. jan. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a devizahiteleket semmissé teszik, az nem azt jelenti, hogy elengedik a tartozást, hanem azt, hogy vissza kell állítani az eredeti állapotot, tehát egyben vissza kell fizetni a banknak a felvett hitelösszeget, ő meg visszafizeti neked a befizetetteket. Mivel az emberek többségének erre nincs pénze, ezt leginkább úgy lehetne megtenni, ha eladnák a lakásukat. Így aztán a végén nem lenne se hitelük, se lakásuk.
2013. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem hiszem, mindenkinek saját magának kell majd a bankjával hadakozni, de az tény, hogy ez az ember visszavonhatatlanul elindított egy helyes irányba menő folyamatot.
2013. ápr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!