Kamu telefont vásárló?

Figyelt kérdés

Árulok egy IPhone az apródon, és jött rá egy érdeklődés elég tört magyarsággal. Visszaírtam, és kérte hogy folytassuk angolul, a szöveg ez volt:


"Thank you very much for your message, the price is okay for me, am ready to pay you 530 Euro with the games for the item because it is needed very urgent ok. and I will compensate you with extra 70 Euro for shipping by EMS Post office to my son who has just been promoted and transfer oversea for her work project, so that the total amount I will pay you will be 600 Euro, and I can pay you by bank , so give me your bank details as below

Your Full Name :

bank name :

Account number :

item name :

IBAN Account Number :

BIC SWIFT :"


Először nem gyanakodtam, de aztán furcsa lett, mert elég sokat akar adni a postáért, és az árat is megfejelte egy kicsit (kevesebbet írtam "last priceként"...)


Nem tudom, meg merjem-e adni az adataimat, visszaélhet-e velük, ha esetleg csalásról van szó? Persze nem tudna rávenni, hogy küldjek bármit, mielőtt a kezemben a pénzem, de nem akarom elbukni az üzletet sem bizalmatlanság miatt, ha meg esetleg tényleg megvenné.


A célországot most kérdeztem meg, még nem tudom, hová kérni. Ha Nigéria, akkor nyilván felejtős.



#iPhone #csalás #kamu #kamu vásárló
2013. jan. 13. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg nem tud visszaélni ezekkel az adatokkal, de kár vele foglalkozni, mert úgy is kamu.

Majd azt írja, hogy elutalta, küld róla igazolást, hátha feladod neki...

2013. jan. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
igaza van az elöző válaszírónak nos szerintem ez egy kamu vagy biztos akar még valamint lehet hogy bajod lesz belőle szerintem hagyd a francba egy Iphont többen is megvenének viszont enneks zerintem ne add el biztos hogy van valami nagy bökkenő vagy valami és későb hatalmas problémáid lehetnek belőle
2013. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tipikus kamu levél.

Esetleg még a pénzt meg is kapod, de az feltört paypal vagy bank accról lesz amit persze utána visszavon a bank vagy paypal, neked meg lesz egy elküldött iphoneod amit nem látsz többet :)

Próbálkoztak hasonlóval nálam, előre ki lett fizetve a cucc (laptop) majd személyesen jött volna átvenni egy arc aki azt se tudta mi a helyzet csak rá volt bízva hogy vegyen át egy "szállítmányt" :)

Nagy értéknél CSAK személyes átvétel, KP-vel fizetéssel!!

2013. jan. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben kiderült, hogy Nigéria, és megtaláltam a csaló nevét erre szakosodott oldalon is, tehát felejtős az üzlet. Hihetetlen, hogy már apródon is megtalálnak. RICHARD MARY a csaló neve.
2013. jan. 13. 21:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem hasznaltauto.hu n is megtaláltak csalók. Hasonló elv, fizessek ki x összeget és angliából elhozzák megmutatni az autót. (feltünően olcsó és jó állapotú)

Amikor mondtam hogy ok, én londonban vagyok akár ma meg is néném akkor többet nem hallottam róluk :D

2013. jan. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a tipikus "nigériai csalás". Keress rá lesz bőven találat.
2013. jan. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!