Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a teendő a lejárt bankkárty...

Mi a teendő a lejárt bankkártyával?

Figyelt kérdés

A bankkártyám lejárt, az újat megkaptam, tudom is használni.

Mi a teendő a régivel?

A bank azt írta a levélben, hogy semmisítsem meg, lyukasszam át a mágnescsíkot vagy ilyesmi.

Nem akarom megsemmisíteni mert meg szeretném tartani emléknek, úgy hozzám nőtt.

Ha már egyszer így is úgy is le van járva, ráadásul a PIN kódot is csak én tudom akkor nem kell félnem attól, hogy mi lesz ha ellopják?


Hallottam olyat is, hogy ha berakom az ATM-be, akkor elszívja és nem adja vissza többé. Igaz ez?

Mondjuk ha igen akkor így nem kell attól tartanom, hogy illetéktelen kezekbe kerül gondolom.


2009. aug. 29. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem szívta be, csak kidobta, hogy nem jó... Tartsd mágneses cucc mellett, az ilyesmi tönrevághatja azt hiszem, de nem vagyok benne biztos.

Ha olyan helyen tartod, ahol nem hozzáférhető, pláne nem lesz baj. :)

2009. aug. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Hozzám nőtt ez jó!!!! :-)

Én szétvágtam ollóval apróra.

2009. aug. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Én is betettem a fiókba, de semmi értelme rakosgatni...

Épp elég azokra a kártyákra vigyázni, ami érvényes!

2009. aug. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én papírlyukasztóval szoktam a bal felső sarkán a mágnescsíkon kilyukasztani, és egy kulcskarikára fűzve gyűjtöm. Van már 14 db rajta.

Amint az új kártyádat aktiváltad, a régit a rendszer törli, és már nem használható semmire, max. ajtót nyitni vele az ATM helyiség bejáratánál.

2009. aug. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tehát ha már lejárt akkor teljesen használhatatlan?

Ez jó hír!


A papírlyukasztó szerintem nem lyukasztja át, mivel elég vastag és erős anyagból készült.

2009. aug. 30. 11:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lejárt, akkor a banki rendszerben használhatatlan lesz. A papírlyukasztó meg átlyukasztja, írtam is, hogy azzal szoktam kilyukasztani.
2009. aug. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a banki rendszerben nem használható, de az is lehet, hogy az erre szakosodott rosszindulatú emberek le tudnak olvasni róla adatokat. Jobb megsemmisíteni.
2009. szept. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ATM elnyeli a lejárt kártyát.

Az a biztos, ha kilukasztod a mágnescsíkot.

Állítólag remekül lehet vele jeget kaparni.........

2009. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló azt mondta, hogy nem nyeli el, hanem visszaadja.

Szerintem ez kártya és ATM függő.

Aki azt írta, hogy elnyeli és aki azt, hogy nem milyen kártyával rendelkezik és melyik banknál volt?

2009. szept. 1. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!