Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál a legkedvezőbbe...

Melyik banknál a legkedvezőbbek a lakás hitel feltételek? Ha leírnátok azt is hogy miért nagyon megköszönném.

Figyelt kérdés
2009. szept. 4. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Óvakodj a hitelközvetítőktől!
2009. szept. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok:

A hitelközvetítők ahhoz a bankhoz viszik a hiteledet, ahol a legmagasabb a jutalékuk. Ez a különbség akár 1-3% is lehet. Ő nem fogja azt mondani, hogy az a bank a legjobb, ahol neki csak 1%-os jutalékot fizetnek. Ahhoz visz, ahol ő a legtöbbet kapja, hiszen esze ágában sincs a különbözetet feláldozni azért, hogy neked jó legyen. Számold csak ki, hogy az általad igényelt hitel esetében mennyi is ez a különbség! És mivel te tájékozatlan vagy, még el is hiszed, hogy tényleg az a bank a legjobb!

Sajnos ezen az oldalakon sok a hitelközvetítő,ők nem azért vannak itt, hogy tanácsaikkal segítsék a többi embert, hanem azért, hogy ügyfeleket szerezzenek!

2009. szept. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

bocs, hogy offolok, de az előző "kedves" hozzászóló mellett nem tudok szó nélkül elmenni!!!

a legelső vagyok és igen, hiteltanácsadó. Nem tudom ki kap 3% jutalékot, mert általában mert én biztos nem!!! A befektetéssel kombinált hiteleknél lehet, hogy van ennyi, de lelke rajta, aki ezeket most kiajánlja.

Ha egy ügyfél 10 banknál hitelképes és mindre kiváncsi, akkor megcsinálom neki mindre a kalkulációt, amiben benne vannak a kezdeti díjak is. nem írom oda, hogy ettől a banktól 0,3-0,5%kal kevesebbet vagy többet kapok. Szíve joga, hogy a tények alapján mit választ. Nekem mindegy. Ha átvágnám, arra rájönne előbb utóbb és nem ajánlana tovább. Abból élek, hogy az ügyfeleim 80%át más ügyfél küldi hozzám, akinek már segítettem. Nwm játszanám el a becsületem bruttó 30-50ezer vagy kevesebb kedvéért.

Nem lehet általánosítani.

Mellesleg megemlítem, hogy van olyan, amikor a bank egyedi kedvezményeket ad, ha hiteltanácsadón keresztül megy be az anyag. Ez olyan kamat vagy kezdeti díj kedvezmény is lehet, amit önállóan esélytelen, hogy megkapj! Szóval megspórolhatsz pénzt és rengeteg időt is...

Tényleg bocs, hogy ideírtam, de nem esik jól az igazságtalanság, főleg, ha tudom, hogy a lelkemet kiteszem az ügyfeleim miatt és rengeteg pluszt adok magamból.

Egyébként most is épp kalkulálok valakinek, akivel vasárnap délben találkozom! Mutass egy bankot, ahol ezt megteszik!!!!

2009. szept. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves hitelközvetítő!

Először is elnézésedet kérem az általánosítás miatt. Én nem kétlem, hogy Te tényleg nagyon korrekt ember vagy, de..........

Hát ez az, hogy nem jön rá! És talán még te sem!

Egyszerűen nem tudhatod, hogy egy hitel hol a legjobb! Én ismerek pl. matematika tanárnőt, aki mellesleg hitelközvetítő. Ugyan már ő honnan tudná, hogy 50 bank közül melyik a legjobb?

[link]

2009. szept. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
azt tudhatom, hogy azok közül a bankok közül, akikkel le vagyok szerződve, ki a legolcsóbb. vezetem, hogy melyik banknál mennyi a kamat, kez kts, járulékos költségek stb. és ha van változás, a bank küld emailen hírlevelet. Ezeken kívül lehet, hogy nem tudom, hogy x takarékszövetkezet milyen akciót ad, de tudom, hogy azok a bankok, akikkel dolgozom, mit kínálnak. Ezeket a bankokat név szerint megírom az ügyfélnek vagy megnézi a honlapomon. Ezeket a bankokat már nem kell végigjárnia. Ha ezen kívül másra is kíváncsi, azt igazad van, neki kell megoldania... De nem írom, hogy Magyarország összes pénzintézetének ajánlatával tisztában vagyok...
2009. szept. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!