Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Refinanszírozó jelzálogjoga...

Fekete Rover kérdése:

Refinanszírozó jelzálogjoga rajta van a lakásomon. A hitelező nem fizeti a részleteket, amit én neki igen. Hogyan adhatom el a lakásom. Ki kell várnom a futamidő végét és akkor fizethetek a refinanszírozónak?

Figyelt kérdés
2013. febr. 6. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Le tudnád írni pontosabban? Azt értem, hogy tiéd a lakás. De ki vette fel a hitelt és te kinek fizetsz?
2013. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a kérdésedet, akkor Te egy pénzügyi vállalkozástól vettél fel anno hitelt, akit viszont egy nagyobb bank finanszírozott. Közben a pénzügyi vállalkozás nem fizeti a részleteket a banknak.

Ilyen esetben jogilag Te kizárólag a pénzügyi vállalkozással állsz kapcsolatban, neked felé kell visszafizetned a teljes tartozást, elméletileg el is adhatod az ingatlant, ha vissza tudod fizetni egyben a teljes tőketartozást, viszont van néhány dolog, amire figyelj!

Mivel nem csak a pénzügyi vállalkozás, hanem az őt finanszírozó bank jelzáloga is rajta van a lakásodon, célszerű még a végtörlesztés előtt kikérni egy igazolást (Tartozás Kimutatást), amiben írásba adják, ha Te megfizeted a teljes tartozásodat, mind a pénzügyi vállalkozás, mind a bank kiadják a jelzálog törlési engedélyt, illetve törlik az opciós vételi jogot is a lakásodról.

Célszerű az eladás előtt erről tárgyalni a vállalkozást finanszírozó bankkal is, mert sajnos volt már olyan ügyletem, ahol perben állt a két cég egymással (felszámolást kért a bank a vállalkozás ellen) és igen nehéz küzdelem árán sikerült tehermentesíteni az ingatlant. A bank vissza akarta tartani a jelzálog törlési engedélyt, amíg a pénzügyi vállalkozás nem rendezi felé a tartozást, de ehhez nincs joga.

2013. febr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!