Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » InterGiro 2 rendszer és Viber...

InterGiro 2 rendszer és Viber között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Takarékszövetkezetbe kellene pénzt utalnom netbankon keresztül. Átutalási módnál ki kell választani, hogy intergiro 2-vel vagy viberrel utalok. Nem tudom melyik mit jelent és melyikkel jobb takarékba utalni.
2013. febr. 8. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
InterGiro 2 a normál banki utalás fizetési rendszere. (A VIBER díja cc 10ezer Ft/ utalás.)
2013. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kifejtem részletesebben is. Mindkét rendszerrel tudsz utalni, de mint írtam a VIBER díja nagyon magas, nem normál banki utalások bonyolítására találták ki. A VIBER lényege, hogy néhány órán belül átér egyik számláról a másikra a pénz, de ezt már az IG2 is tudja. Régebben volt nagyobb jelentősége a VIBER-nek, főleg mikor lakás vételárát utalátk el az utolsó pillanatban és félő volt hogy a pénz nem ér oda határidőre. Az IG2 egy fél éve bevezetett fizetési rendszer, néhány órán belül a fogadó fél számlájára kerül az összeg. Díja a normál banki utalás díjának felel meg. Ha nem sos az utalásod, akkor semmi gond, lehet mai napi teljesítésre már nem tudod beküldeni a bankodba, elképzelhető, hogy csak hétfőn teljesül a megbízásod. Ez kiderül a bankod befogadási és teljesítési órarendjéből.
2013. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! :) Nem sürgős szerencsére.
2013. febr. 8. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!