Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy egyes szakokn...

Hogy lehet, hogy egyes szakoknál a pl. Corvinusban 420 pont kell, az SZTE-n meg csak 270? Mi a különbség?

Figyelt kérdés
Miért ilyen ég és föld a felvétel? Ennyire más a színvonal? Szegeden pl semmire se mennék, ha nem gyűjtök össze elég pontot hozzá, vagy ez csak azért van, mert ott kevesebben jelentkeznek rá? Az ilyen ponthatár nagyon gyanús, hiszen akkor ki akarna százezreket költeni az oktatásra, ha 300-at szinte bárki össze tud szedni...

2012. dec. 5. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
A jelentkezők száma alapján állapítják meg a ponthatárt, ha sok a jelentkező akkor magas lesz, ha kevesebb, akkor alacsonyabb. A színvonalhoz ehhez nincs köze, maradva szegednél: a természettudományos kar nezetközi rangsorban pl előbb van, mint az ELTE, mégis alacsonyab a ponthatár.
2012. dec. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, tehát azt mondod, hogy ennyire befolyásolja az embereket az iskola helyi elhelyezkedése. Páran csomó pénzt kicsengetnek önköltséges tanfolyamon, ahelyett hogy máshova mennének? Ennek még mindig nincs értelme, nekem tökmindegy lenne hova mennék az országon belül, ahol van kollégium vagy max albérlettel megoldjuk. Egyik se egy falusi, elhagyatott hely.... :)
2012. dec. 5. 18:14
 3/6 A kérdező kommentje:
És így teljesen hiteltelen ez az állandó oktatásrendszer szidalmazás, mert 200 pontot még egy hülye is össze tud szedni azzal is, ha ír két 50%-os érettségit amit dupláz. És akkor van 4 éve hogy valamennyi többletpontot is hozzácsapjon. Ez egy olyan példa, ha valaki abból üti meg a 2-3 -as szintet, amiből a legjobb és szeretne tovább vinni ...
2012. dec. 5. 18:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja.

Magyarország nagyon főváros központú, és ez a pontokon is látszik. Pl. a pszichológia szak hírhedten rossz az ELTÉ-n (HVG-s felmérés szerint), mégis oda jelentkeznek legtöbben...


Rinyálni meg mindig könnyebb, mint tenni is vmit. Talán nem azt kellene várni, hogy siralmas érettségivel államin tanulhasson az ember, hanem összehozni egy normális érettségit és több pontot elérni.

De ahhoz ugye kellene némi ész meg szorgalom is, az meg a legtöbb embernek nem jön be.

2012. dec. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát ha követed a híreket, akkor láttad, hogy ma is kaptak a 2013-as érettségizők egy izzadt tenyeres pofont. :) GTK-n eddig is 483 kellett nemzetközi gazd.-ra, szóval elég szaftos lesz ez így, hálisten én inkább reál-os vagyok. Szóval azt mondod, hogy azoknak a bizonyos embereknek megéri évi 800.000-et költeni, minthogy máshová utazzanak ugyanolyan színvonalú oktatásért. Ok, értem.
2012. dec. 5. 20:51
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit más megközelítésben: Az emberekben megvan az a tendencia, hogy inkább Budapestre mennek. Sokan az élénkebb hallgatói élet, a bulik, programok miatt döntenek mellette. Sokan azért, mert sokan oda mennek és nem akarnak elszakadni a régi barátoktól. Szintén sokan pedig attól a tévhitből vezérelten, hogy Budapest nagy város, több a pénz, így biztosan jobb az oktatás is. Ráadásul mivel több a jelentkező, magasabb a ponthatár, így ez még jobban megerősíti azt a hitet, hogy jobb a képzés. Pedig mint már tudjuk, szinte semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2012. dec. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!