Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Régebbi személyi hitel miatt,...

Régebbi személyi hitel miatt, két tiltás is érkezett a számlámra. A nett 94000ftos béremre így lett egy 50%-os tiltás. Szóval most úgy gondolják 47000ból fogok élni. Ezt így komolyan megtehetik? Semmit nem lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 12. 01:33
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
a személyi hitelt meg minek fizetni, ugye?!
2013. febr. 12. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Ők meg, mivel NYRT, vagy ZRT. és nem szeretetszolgálat, úgy gondolták, hogy: "Ez az ember nem fizeti vissza amit adtam neki pénzt, az aláírt feltételekkel. Ezt komolyan megteheti?Lehet valamit tenni ellene?"


És ugye azt nyilván tudja lassan már mindenki, hogy nem a fizetés letiltás az első lépés...

2013. febr. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Nos, megtehetik, sot, örüljünk neki, hogy nem inkasszó zsák, mert akkor csak 28500 maradt volna. Fizetni kellett volna a hitelt es nem jársz igy.
2013. febr. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Megtehetik. Te is megtetted, hogy nem fizetted a felvett kölcsönt, sőt ezek szerint nem is egyezkedtél velük kisebb részletfizetésben,pedig minden bankkal lehet.
2013. febr. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Te is levernéd a tartozást, ha kölcsönadnál valakinek és nem adja vissza. A bank is ezt csinálja veled.


"Ezt így komolyan megtehetik? "

Igen.


"Semmit nem lehet ellene tenni?"

Mostmár semmit, ha amúgy nem tudod fizetni. Ezt hívják késő bánatnak.

2013. febr. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%

Nyiss új folyószámlát más nevére, és utaltasd arra a jövedelmed. Aztán így ezzel a csellel nem fogják tudni levonni tőled :) Én is ezt csinálom évek óta. Hogy miért? Pontosan az ilyen és ehhez hasonló okos hozzászólók -és banktulajdonosok akik előttem írkáltak "miért nem fizettem vissza előbb" stb megnyilvánulásért. Azt hiszitek ti kedves "miért nem fizetted vissza időben" című hozzászólók, hogy az ő valós "pénze" mögött amit pár gombnyomásra elintéz a virtuális bonyolult pénzvilágban akkora munkaerő fedezék van?

Ők csak ne sírjanak arról hogy: "Hol a pénzem? fizess adós!?" Ráadásul a felvett kölcsönre X összeg visszafizetés helyett X+X mennyiségű egyéb díjat (amit ők okosan kigenerálnak) szerintük még az is tartozás vissza kell fizetni. Na ebből nekem is elegem van.

Nem azzal van a baj, hogy kölcsön kérek 10 ezret aztán ha nem tudom vissza adni, akkor 2-3 részletben "megoldanánk 15 ezerig" hanem arról, hogy 10 ezerre vissza kér 180 ezret + egyéb járulékait és még felajánlja "mily kedves nemde?" részletfizetés.... Ó..., hát a jó k-..-a anyád! Meg annak is aki kitalálta és támogatja.

Nem csodálom hogy miért van itt ekkora gazdasági káosz. Értem már nincs itt semmiféle világválság, hisz a virtuális pénz mérlege átbillent más emberek kezébe. Nincs itt semmiféle "eltűnt" pénz. Rohadt gazdagok az emberek pontosan ezért.


Pont. Aki nem érti olvassa át mégegyszer a használati útmutatót.

2013. okt. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!