Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Neten fizettem bankkártyával...

Neten fizettem bankkártyával azóta is jön az sms, hogy próbálnak levenni pénzt. Nemsokára 18 leszek és kapok egy új kártyát. Ehhez új szám is jár vagy marad a régié? . Ha nem kapok az új kártyával új számot mit tegyek?

Figyelt kérdés
OTP juniorom van ezért kapok majd új kártyát.(a számlaszámomat nem adtam meg)Egyszerűen bejelentem, hogy eltűnt, ellopták vagy mit lehetne ccsinálni?
2009. szept. 7. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Azonnal hívd fel a bankot, mondd el nekik, mi történt, és tiltasd le a kártyádat! Igényelj újat! Az új kártyának egyébként mindig más a kártyaszáma. Az meg alapszabály, hogy a neten soha ne fizetgess olyan kártyával, amin folyamatosan tartasz pénzt. Legjobb külön kártyát használni erre, amire csak akkor utalsz, amikor épp fizetni akarsz vele.
2009. szept. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
virtuális kártyája (webcard) az otp-nék is van, csak NET számlacsomagot nyiss. aztán annak is van külön száma, aminek semmi köze a kártyaszámodhoz, vagy a számlaszámodhoz, plusz mindig csak annyi pénzt teszel rá, amennyit épp akkor el akarsz költeni. csalhatatlan.
2009. szept. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A lejárat miatt megújuló kártyának marad a régi száma.

A tiltott kártya új sorszámot kap, és ez általában pénzbe is kerül.

Jó tanács: ha olyan tranzakciót látsz, amit nem te csináltál, ne késlekedj, azonnal jelentsd a bankodnak. Nem kell azt hazudni hogy ellopták, mert az internetes tranzakciókhoz nem szükséges a kártya fizikai jelenléte, elég ismerni a kártyaszámot, a lejáratot és a cvc/cvv kódot. Add meg annak a tranzakciónak az összegét és idejét, amit nem ismersz el, és a további ügyintézést bízd a bankodra.

A bankkártya tranzakciók kivizsgálást nemzetközi szabályok szabályozzák, így nyugodt lehetsz hogy a bankod 100%-ban képviseli az érdekeidet.

2009. szept. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!