Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kivehetem szülői beleegyezés...

Kivehetem szülői beleegyezés nélkül a pénzem? SOS valaki

Figyelt kérdés

Elvesztettem édesapámap 6 évvel ezelőtt..van 120 ftom egy otp-s bankszámlán,amit elvileg 18 éves koromban kapok meg.

most viszont nagyon kéne nekem a pénz,és anyukám nem áll jól,nem tud nekem adni..15 éves vagyok. kivehetem szülői beleegyezés nélkül a pénzt? (anyu szerint semmi se olyan fontos,jó lesz az majd 18 éves koromra..de most olyan szinten le vagyunk égve hogy nagyon nem tud nekem ruhákat venni,és a legtöbb cuccom nem jó már,meg kéne ez az a suliba is..szoval semmi saját pénzem nincs)

kerestem munkát..15 évesen csak nyáriszünetbe dolgozhatok,akkoris cssak szülői beleegyezéssel..addig meg nem tudok várni,nekem most,vagy max. 1-2 hónapon belül kéne pénz:/

segítsetek!

Kivehetek pénzt szülői beleegyezés nélkül 15 évesen? és ebből nem lesz késöbb bajom?

Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2013. febr. 21. 19:42
 1/6 A kérdező kommentje:
jajj igen.apukám úgy jött ide,hogy a pénzt tőle 'örököltem'
2013. febr. 21. 19:45
 2/6 anonim ***** válasza:

Honnan van a pénz, milyen számla, és milyen jogcímen kaptad?

Amúgy 120 forintért nem értem, miért kell ilyen "hisztit" csinálni!

2013. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudod kivenni, csak ha nagykorú leszel.

Amúgy gondolom 120 ezer forintról lehet szó, csak elírtad.

2013. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem veheted ki, és ne is cseszd el a pénzed ruhákra, jó lesz az még jogsira vagy nyelvvizsgára.
2013. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen,120 ezer ft.

Es nem hisztirol van szo..de akkor tenyleg muszaly lesz varnom nyarig es dolgozom majd..ez van.:/

Azert johetnek meg valaszok,eddigieknek meg megy a zold kezecske:-)

2013. febr. 21. 20:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Milyen válaszokat szeretnél még látni? NEM tudod kivenni a pénzt.
2013. febr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!