Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol érdemes lakossági számlát...

Hol érdemes lakossági számlát fenntartani, ahol a legminimálisabb költségek vannak, és nincs kötöttség a havi beérkező összegre, vagy bankkártyás vásárlásra, stb?

Figyelt kérdés

Van valami online lehetőség is, az ismert bankokon kívűl, vagy még az is jobb lenne ha nem magyarországi számlám lenne?


Az utóbbi időben jelentősen megdrágult a folyószámla fenntartásának összege "hála" a kormánynak és a bankok profitéhségének. Nem vagyok hajlandó a semmire plusz összegeket költeni, szeretném minimalizálni az erre kiadott forintokat. Eddig max 260ft-ba volt 1 hónapom, mostmár ez megemelkedett legalább havi 830-ra!!! Felháborító! Ez amúgy az Axa, ami eddig jónak tűnt, de mostmár ők is átmentek aljadékba...


Természetesen én is keresem az ideális megoldást a neten, de amit kinéztem Gránitbank, már ott is új csomagok vannak, és nem barátiak, mint előtte.


Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat!



2013. febr. 28. 13:10
 1/8 anonim válasza:

Az Axa még mindig jó a többihez képest, valamilyen kötöttség mindenhol lesz. Ajánlgatni bármit elég nehéz ha nem tudni mik a használati szokásaid.

Ha jól használod nem lesz az 830 szerintem,mert 120a kártyadíj +350 a levétel ha jól emlékszem.

2013. febr. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

az axa rátett 150ft havi kártyadíjat, megemelte 260-ról 350-re a pénzfelvételt, 1 csoportos megbízás 30ft, erre rámegy a kormány adója, nekem 1 pénzfelvétel havi ~300ft = 830ft, az eddigi 260 helyett, ami még kompenzálódott, mivel ha van rajta némi pénz akkor az kamatozik


de ugye ha kártyával vásárolok (ami nem mindenhol megoldható azért) az is plusz költség lett a rablók javára, így inkább felveszem egyben amit havonta elköltök


ennyi a havi használat, de nem akarok többet fizetni a semmiért! ha nem nyújtanak többet, ne is kérjenek többet! én dolgozom azért a pénzért, míg ők semmit nem tesznek érte, csak behajtják

2013. márc. 1. 00:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Unicredit Bank!!
2013. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a havi jövedelmed (havi jóváírás) min. 150 e ft, akkor az Erste Szupernulla számlacsomagja a legjobb.


Van még néhány banknak hasonló csomagja, bár nem annyira jók mint az Erste, viszont talán nem is kell 150e-nek beérkeznie.


Ha diák vagy akkor az Erste Szemeszter vagy a CIB CIBEZZ.


Nem ismerem én sem minden bank ajánlatát, de a honlapjukon alaposan át kell nézni. Mindegyik banknak fenn van a kínálata.


Hogy milyen extra szolgáltatást akarsz (pl. sms értesítő) azt te tudod, viszont, hogy mi mennyibe kerül és így megéri-e neked vagy sem, azt megint a bank honlapján nézheted meg.

2013. márc. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigieket

még nem találtam megfelelőt sajnos, jöhet még ha tud vki jobb megoldás

2013. márc. 6. 16:30
 6/8 anonim ***** válasza:

A legjobb tanács ami adható, ott van az előző válaszomban.


A bankok honlapján megtalálhatod a neked megfelelőt. Annál jobb leírást úgysem tud senki sem adni.

2013. márc. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igazad van, de talán egyszerűbb célirányosan menni, mint mindet végigbogarászni, főleg, hogy minden weboldal más

a hirdetmények meg jól el vannak dugva egy némelyiken...

2013. márc. 7. 21:54
 8/8 anonim ***** válasza:

A teljes kondíciós lista lehet, hogy el van dugva kissé.

De a rövid leírás nincs eldugva, bár az valóban nem teljes.


Célirányosan menni egyszerűbb? Ja, igen, amikor már a bankfiókba mész be.

De amikor keresel, választani akarsz, akkor praktikusabb minden bankot átnézni. Otthonról meg lehet tenni könnyen.

2013. márc. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!