Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csinál a bankautomata, ha...

Mit csinál a bankautomata, ha elronotm a pin kódom? Benyeli a kártyámat, ha csak egyszer hibázom el? Vagy ki tudom venni?

Figyelt kérdés
Sajnos hülye szituációba kerültem. A bankkártyám pin kódját elfelejtettem, vagyis nem vagyok 100%-ig biztos benne, de nagyon kellene róla a pénzem. Sajnos most nem tudom megnézni a pin kódos papírom, mert nem vagyok otthon, viszont egy bezárt szekrényben van, aminek meg nála van a kulcsa, így más sem tudja megnézni nekem. Mit tudok tenni, hogy pénzhez jussak? Megpróbáljam a bankautomatánál? Viszont nem akarom elveszíteni a bankkártyám.
2009. szept. 11. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj be a bankodba és a pénztárnál felvehetsz pénzt a számládról.
2009. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A pénzt fel tudod venni bankfiókban is, csak a személyid kell hozzá. Egyébként az automata három sikertelen próbálkozás után nyeli be a kártyát. Elsőre már csak azért sem lenne praktikus, mert véletlenül is melléütheted. Én már jártam úgy, mint te, bementem a bankfiókba, elmondtam, mi a problémám, azt mondták, hogy a fiók oldalában lévő ATM-en próbálkozzak, mert ott helyben ki tudják szabadítani a kártyámat, ha benyeli. Szerencsére másodikra beugrott a helyes PIN-kód. Ha meg végképp nem jut eszedbe, igényelni lehet új kártyát, csak olyankor mindenképp kell szólni, hogy új PIN-kóddal kéred, mert sima cserénél a régi kódjával működik az új kártya is.
2009. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg beírni a pin-kódot, amire emlékszel, hátha sikerül. Én háromszor rontottam el, akkor beszippantotta a kártyámat a gép. Olyan égő volt, hogy úgy csináltam, mintha kiadott volna pénzt is, és elmentem az ATM-től, és anyumat küldtem be a bankkártyámért a bankba (ő volt a számlatulajdonos társam). :) Nyugodtan elronthatod 2x! De 3.ra már beszippantja a gép a kártyát! A kártyához tartozó kódodat6 pedig nem fogják megmondani a bankban, új kártyát kell csináltatni. Egyébként meg ha a bankban kérsz pénzt a számládról, az valami 300 vagy 500 ft-ba kerül. Vagyis két éve még így volt a zöld banknál :)
2009. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!