Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meg tudná nekem valaki köznapi...

Nyky1016 kérdése:

Meg tudná nekem valaki köznapi értelemben magyarázni mit takar az a szó hogy BUBOR hitel?

Figyelt kérdés
Párommal most nézünk kezd gazdálkodóknak járó hitelt és a kamat mértékéhez az volt írva hogy 3 havi BUBOR + legfeljebb 4%, megpróbáltam utána nézni de olyan magyarázatot nem találtam amit értenék is. Legyen kedves valaki nekem ezt leírni hétköznapi nyelven.Megköszönném.
2013. márc. 3. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a BUBOR fogalma. Ehhez lenne kötve a hitel kamata. Ha ez változik (növekszik/csökken), akkor a hitel kamata is. Ez tulajdonképpen az az alapkamat, amiért a bankok egymásnak hitelt adnak. Nem egyenlő az MNB által megállapított alapkamattal, de részben azért függ attól is, meg piaci tényezőktől (ami lehet pozitív és negatív hatású). Jelenleg olyan 5.5-6% a BUBOR, tehát a hitel kamata 10% körül lesz. Ez nem a THM, ebben nincs benne kezelési költség és egyéb felmerülő díjak.

2013. márc. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A BUBOR (Budapest Interbank Offered Ratet), hétköznapi nevén Budapesti bankközi referencia kamat. Gyakorlatilag egy olyan mérőszám (referencia kamatláb), ami megmutatja, hogy a hitel kamata változó és azt is megmutatja, mi alapján történik a változás. A 3 havi BUBOR, mint alapkamat azt jelenti, hogy a hitelt 3 havonta átárazhatja a bank, ha a 3Havi BUBOR index változik.


A rád vonatkozó kamatfelárat (max 4%) a bank akkor állapítja meg, amikor a hitelt megigényled, de ez a későbbiekben állandó marad.


Itt tudod megnézni több évre visszamenőleg, hogy a 3 havi BUBOR hogyan alakult az elmúlt években, illetve azt is, hogy ma mennyi.:

[link]


Ebből már ki tudod számolni, hogy mekkora kamatot számol fel a bank.


A jobb oldalon találod a "Hivatalos BUBOR fixingek" menüt, ott pedig találsz egy táblázatot.

2013. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek :)
2013. márc. 3. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!