Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sok segítséget kapnak a...

Sok segítséget kapnak a deviza hitelesek. Mi van a forint hitelesekkel? Szerintem őket is érinti a válság. Munkahely elvesztés stb Ez szerintem nem igazságos. Hol van ilyenkor az ombudsman?

Figyelt kérdés

2013. febr. 28. 07:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A forinthitel is bármikor visszafizethető, forintban. Előtörlesztés.
2013. febr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az még semmi. Ez ugyan úgy kitolás volt az ingatlanbefektetéseseknek, és őket mindenki lesz*rja.
2013. febr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De egy munkanélküli miböl tudna visszafizetni.
2013. febr. 28. 08:54
 4/15 anonim ***** válasza:
a bankoknak is kitolás.
2013. febr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A bankot sose kell féltenni
2013. febr. 28. 09:31
 6/15 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

A devizahitelesek két nagyobb segítséget kaptak, ami az állam közbenjárásával jött létre.


1. Végtörlesztés egy összegben vagy ft hitelre átváltás CHF hitel esetén 180as árfolyamon. Magyarra fordítva: a nagy átlag felvette 150Ft/chf a devizahitelét. Fizette 3-5 éve, mivel annuitásos volt a hitelek 99%a, így kb a tőke nem fogyott semmit, szóval tegyük fel, felvett 10millió forint hitelt 3 éve, ezt kiválthatta most 12millió forint hitelre. A ft hitelt magasabb kamattal kell fizetnie. Mi kiváltottuk a hitelünket. A devizahitelünk kamata 5-6% volt. A kiváltási időszakban a bankok kamatot emeltek, így a ft hitelünk kamata 12% feletti...

Azért váltottuk ki, mert amikor egy hét alatt felment 40ft-ot a chf, akkor azért megijedtem és nem láttam a jéghegy csúcsát...

Így biztosabbnak láttam, ha bár bukok rajta nem kevés összeget, de legalább látom a végét...


Másik segítség az árfolyamgát volt a bankok és az Állam részéről. Itt megint csak arról van szó, hogy a nagyrészt 150ft-on felvett hiteleket fizethetik 180-as árfolyamon. A jelenlegi árfolyam és a 180ft közötti különbözetet gyűjtőszámlára teszik és itt a különbözet megfizetéséből vállal egy részt a bank és az állam is....


Ezeken a "hatalmas segítségeken" kívül a bankoknak vannak még egyéb opciói, de egyik opció sem olyan, amivel a devizahiteles egetverően jól járna és a bank pedig olyan nagyon rosszul...


Abban igazad van, hogy elveszítheted a munkahelyed, de azt elveszítheti egy devizahiteles is. Ebben az esetben az adós bemegy a bankba és egyezkedik a bankkal. Nincs előnyösebb helyzetben egy munkanélküli devizahiteles, mint egy forint hiteles.


Nézd, rég óta vagyok hiteltanácsadó. Intéztem nem kevés devizahitelt is. Mivel a lelkiismeretes tanácsadók közé tartozom, ezért az ügyfeleknek, amikor 150 ft volt az árfolyam, azt mondtam, hogy rossz esetben felment már közel 190-re is. Nézzük meg, hogy úgy tudná-e fizetni... Majd azt mondtam, hogy bár 200-on soha nem lesz egy chf, de inkább nézzük meg, így is vállalható lesz-e a törlesztő. Mást nem ismertem a hitelcentrumban, aki ennyire körültekintő volt. Az ügyfeleim megnézték a ft hitel törlesztőjét és 200 ft/chf-en a devizahitel még olcsóbb volt. 240-es árfolyamra viszont senki nem számított már.......

2013. febr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"240-es árfolyamra viszont senki nem számított már..."


Meg a kamatemelkedésre, ugye... :(

2013. febr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"A bankot sose kell féltenni"


Miért is?

2013. febr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Mert ök már rég kifizették a hitledet mikor felvetted.

a válság előtt.

A bank mindig mindent vissz.ne legyél ilyen naiv.

Számold ki.

2013. febr. 28. 11:52
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem már az igazságtalan, hogy az ÉN ADÓMBÓL az ÁLLAM közbenjárásával:


- segítik a devizahiteleseket végtörlesztését

- Bevezetnek fix törlesztési árfolyamot

- megveszik a lakásokat, ahol lakhat továbbra is a tulajdonos bérlőként.


Kérdem én MIÉRT? MIÉRT költ az állam százmilliárdokat az ÉN ADÓMBÓL arra, aki felelőtlen és pénzügyileg hülye volt és felvett egy olyan hitelt, amit nem tud fizetni?!


Én felelősségteljes voltam, nem vettem 20 milliós házat meg plazmatévét hitelből. És mit kapok cserébe? SEMMIT! NAGY BÜDÖS SEMMIT! Sőt, még több adót.


Aki meg felelőtlen idióta volt az kap Ócsán ÚJ ÉPÍTÉSŰ HÁZAT szinte ingyen. Én miért nem kapok?! Azért, mert nem voltam hülye?


Magyarország, én így szeretlek...

2013. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!