Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Üdv! Végrehajtás előtt álló...

Üdv! Végrehajtás előtt álló ház ingatlanközvetítőtől!?

Figyelt kérdés
Mire kell figyelni ? Van -e veszélye a dolognak? Saját ügyvédet is be szeretnék vonni a dologba, de nyilván a közvetítő ragaszkodik a sajátjáéhoz. Közüzemi tartozást tudom-e ellenőriztetni valahogy?

2013. márc. 4. 07:13
 1/4 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

A közvetítő nem ragaszkodhat a saját ügyvédjéhez, csak ha Ő fizeti ki a díját.

Készpénzből vennéd vagy hitelből?

Ha hitelből, akkor irdatlan sok dologra kell figyelni. ha készpénzből, akkor én ügyvédi letétbe tenném a vételárat és az ügyvédet bíznám meg a tehermentesítéssel. Minden fennálló tartozásról kérnék be friss igazolást. Hitelekről és közművekről is.

2013. márc. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

(Ismered a közvetítőt személyesen? Végsőkig megbízol benne?)

Ragaszkodj a saját ügyvédhez. Ha szerencséd van, akkor még olcsóbb is, mint a közvetítőé.

A közüzemi tartozásokat pedig igazolja az eladó! A legutolsó számlát mutassa be. Azon rajta van, ha elmaradása van.

Ezzel a módszerrel legfeljebb egy havi tartozást veszíthetsz el.

Ha nem mutatja be: gyanús. Ha nem megy el veled a szolgáltatóhoz: gyanús. (Neki is érdeke, hogy lekerüljön a nevéről az "óra".)

Erre meg ott van a fenntartott kifizetés. Az utolsó részletet csak akkor fizeted ki, ha minden "tisztán" a neveden van.

2013. márc. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, úgy néz ki sikerült elintéznem, hogy az adásvételit az én ügyvédem írja. A tartozásokról most szedi össze az igazolásokat az eladó, ez a vételárból jönne le. Ha minden jól megy, holnap már a szándéknyilatkozatot tudjuk megírni, és a foglalót, valamint a közvetítői díjat(amik szintén lejönnek a vételárból) fogom kifizetni. Egyébként mint kiderült nem a közvetítő ajánlotta az ügyvédet, hanem a bank. Valamint azt mondták még, hogy náluk kell felvennem hitelt is. (kisebb része abból lenne fizetve)! Köszönöm a válaszokat, ha még eszetekbe jut valami nyugodtan írjátok :)
2013. márc. 5. 08:59
 4/4 anonim válasza:

A kérdezőt kérdezném, hogy sikeres volt-e az adásvétel? Mi is egy ilyen akció előtt állunk, de még a szándék nyilatkozat nincs aláírva. Aláírás után két hét mire a banktól megjön az értesítés hogy értékesíthető-e így a lakás, vagy ők árvereznek. Ha igen, akkor le kell foglalózni 10 százalékkal. Foglalás után 60 napot ad a törvény, hogy rendezni lehessen a teljes vételárat. Ennek nagy részét az én vevőm kölcsönéből fizetném, és most attól félek hogy belefér-e a hitel kiutaláa a 60 napba?

VAgyis a vevőm bankától függök, és tanácstalan vagyok, hogy bele vágjak-e?


Megköszönnék ha tudnál esetleg valami infot ezzel kapcsolatban mondtani.


emailcímem megadom: mezzoforte2012@gmail.com


köszi

2013. szept. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!