Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Letezik ilyen bank Magyarorsza...

Letezik ilyen bank Magyarorszagon?

Figyelt kérdés

Egy olyan bankot szeretnek, ahol van valami szamlavezetesi dij, es azon felul minden ingyenes! Online banking, keszpenzfelvetel, utalas, minden!


18 evesen elkoltoztem Angliaba es ott voltak eloszor ilyen banki ugyleteim, ezek utan tavaly hazajottem es nagyon nehezen tudom megemeszteni hogy itthon minden penzbe kerul, meg 10 forintokkal ciganykodnak a bankok! Havi 1-2 keszpenzfelvetel ingyenes, sajat automatabol? Na ne rohogtess...Es ha nekem uri kedvem ugy tartja hogy 1000 forintonkent vegyem fel a fizetesem? Az se megoldas hogy ha bemesz a bankfiokba es ott veszel fel penzt, MERT OTT MEG TOBBE KERUL !!!???


Az meg hagyjan, hogy penzbe kerulnek a dolgok, de ezen felul meg a szolgaltatas is egy FOS. Van a szamlamon beallitva valami figyelo (persze havi nemtudom hanyszaz forintert) hogy ha penzmozgas van, akkor kapok rola SMS-t. Aha, mult heten felvettem penzt, szerintem csutortokon vagy penteken, ehhez kepest tegnap este birt rola egy SMS jonni...EZ MI?


Megneztem a szerzodesem, es elvileg 300 forint a keszpenzfelvetel. Ehhez kepest nezem tegnap a bszla kivonatomat, es 500 forintokat vonnak le. Felhivom ma oket, hogy megis miert, azt mondja az a flegma kis k*rva hogy valtozott a kondicios lista januar elsejevel. Es mondom errol b*zdmeg egy e-mail, vagy egy telefon, vagy egy level vagy valami nem?? Esetleg? Azt mondja ok a torvenyben eloirt tajekoztatasi kotelezettseguknek eleget tettek, ennek megfeleloen a bankfiokban ki volt fuggesztve tajekoztato, es a weboldalon is kint volt egy ideig!! EZ IS MI?? Milyen torveny ez?


Meg van itt mindenki bolondulva? Keresem a penzem, adozok belole. Ha barmit veszek, adozok meg egyszer belole (AFA). Ha bankba teszem, szamlavezetesi dijat fizetek, azert hogy a bank hasznalhassa, kolcson adja, befektesse, es sajat maganak profitot termeljen, nem nekem. Ha uram bocsa ki szeretnem venni a bankbol, akkor negyedszer is ramb*sznak valami koltseget, kp felvetel cimen, mar csak a miheztartas vegett is. Vagy csak nekem furcsa es erthetetlen ez???


En most a CIB Banknal vagyok, de az elmult evben probaltam mar Budapest Bankot, Raiffeisen-t meg Erste-t, egyik ciganyabb volt mint a masik. Ti kinel bankoltok es mi mennyibe kerul?


2013. márc. 5. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jól látod a dolgokat. Nem véletlenül utálja mindenki a bankokat...


Én próbálkoztam már Ersténél, MKBnál és Rafinál, mind borzalmas volt. Aztán találtam egy kiskaput, amivel most eléggé meg vagyok elégedve. Nem az általad vázolt koncepció, de azért nem rossz. Az AXA bankra gondolok. Itt ugyan továbbra is cigánykodnak a készpénzfelvétellel, utalással, stb, de ezek csak pár száz forintok, viszont amennyi pénzed a bankban van, azután lekötés nélkül, "csak úgy" is kapsz kamatot, 4%os éves kamatot, minden hónapban. Így ha van pár száz ezred, mint nekem, akkor az ebből befolyó 'ajándék' havi 5-10 ezrek bőven fedezni fogják a cigánykodásból rólad legombolt díjakat. Tehát tulajdonképpen ingyenes minden.

2013. márc. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

CIB-et most hagytam ott, a legdrágább perpillanat.


Az FHB-nál van most aktiv számla,120ezer beérkezővel nincs számlavezetési dij,átutalás,kp felvét,ingyen.

De az államnak a 0,2-0,3%-os tranzakciós dijat levonják...

mint minden más banknál.

2013. márc. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2013. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A bank nem jótékonysági intézmény, hanem szolgáltatás. Egy szolgáltatás meg pénzbe kerül, még Angliában is. Legfeljebb ott nem nevesítik ilyen-olyan díjnak, hanem az évi negyed százalékos kamatod rovására termelik ki maguknak.
2013. márc. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Az SMS késése miatt meg inkább a telefonszolgáltatódat kellene hibáztatni.
2013. márc. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Ha neked úri kedved úgy tartja, hogy 1000 forintonként veszed ki a fizetésed a bankból, akkor fizesd meg a költségeit is úri szokásod szerint. Ennyi. Ami miatt te reklamálsz, az csupán a tájékozottság hiánya, amit saját magadnak köszönhetsz. Nézz körül jobban legközelebb, és ne mindig másokat hibáztass, bár tudom, az a legkönnyebb.
2013. márc. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én az Erste-nél vagyok, és bejön nincs vele gondom. Átgondoltan kell bankolni és a pénzügyeidet kezelni. Az igényeidet neked kell a bank szolgáltatásaihoz vagy csomagjaihoz igazítani nem fordítva. Egy bank soha nem fog az ügyfélhez igazodni, erre van a számtalan csomag ajánlat.
2013. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"A bank nem jótékonysági intézmény, hanem szolgáltatás. Egy szolgáltatás meg pénzbe kerül, még Angliában is. Legfeljebb ott nem nevesítik ilyen-olyan díjnak, hanem az évi negyed százalékos kamatod rovására termelik ki maguknak."


Nem tudom mi ez az evi negyed szazalek amirol magyarazol, de igazabol nem is erdekel, tegyuk fel hogy igazad van es letezik ilyen. Szamold ki hogy mennyi penznek kell ahhoz a szamladon lennie, hogy az evi negyed szazalekos kamatbol befolyo osszeg fedezze a szamlavezetessel, kp felvetellel, utalassal kapcsolatos koltsegeket (mondjuk evi 50-60 ezer forintot). Korulbelul 20 millio forintak. Hany embernek van szerinted ennyi a szamlajan? Mert szerintem nem soknak. Na most akkor nem sokkal jobb az angol rendszer, ahol ebbol a jelentektelen osszegbol fedeznek minden kiadast es neked semmibe sem kerul (arrol mar nem is beszelve hogy amit eleve nem kapsz meg az nem is hianyzik), mint az imadott magyar, ahol ugyan kapsz havi 10 forint 20 filler kamatot, viszont cserebe 5000 forint a kiadas? Gondolkozzal mar egy kicsit, hogy jarsz jobban?



"Az SMS késése miatt meg inkább a telefonszolgáltatódat kellene hibáztatni."


Nincs olyan szolgaltato a vilagon ahol 4 nap alatt erkezik meg egy SMS. Nem letezik. Amugy meg felhivtam a bankot es megkerdeztem, es ugyan valoban van valami szamlafigyelo aktivalva, de az csak a szamlan lekonyvelt osszegekrol kuld ertesitest, es amit leveszel a kartyarol azt csak zaroljak, nem konyvelik le azonnal. Na most ez a szolgaltatas kerul havi 300 forintba, plusz SMS-enkent 25 forint. Van ugyanakkor egy masik valami, kartyafigyelo neven fut, ami szinten hasonlo tarifak mellett ugyan azonnal ertesit ha valamit csinalsz a kartyaddal, de az meg a beerkezo osszegekrol nem kuld semmit. Tehat valaszthatsz hogy vagy mindkettot kered havi 600ert (a 15 mas koltseg mellett), vagy csak az egyiket, akkor viszont vagy azt nem tudod meg ha megjott a fizetesed, vagy azt amikor valaki hasznalja a kartyadat. Bravo!



"Ha neked úri kedved úgy tartja, hogy 1000 forintonként veszed ki a fizetésed a bankból, akkor fizesd meg a költségeit is úri szokásod szerint. Ennyi. Ami miatt te reklamálsz, az csupán a tájékozottság hiánya, amit saját magadnak köszönhetsz. Nézz körül jobban legközelebb, és ne mindig másokat hibáztass, bár tudom, az a legkönnyebb."


Nalam jobban senki nem tudja hogy milyen szinten probalok tajekozodni minden banknal, tehat a helyedben messze meno kovetkezteteseket nem vonnek azert le. Es arrol nem tehetek, hogy kerdeseket teszek fel es BELEHAZUDNAK A POFAMBA, aztan pedig LETAGADJAK. Amikor bementem a CIB-hez ez volt az elso amit megkerdeztem hogy kp felvetel ingyenes-e, mert ha nem akkor allok fel es megyek tovabb. Eskudozott a no hogy igen. Megnyitom a szamlat, nezem egy-ket honap mulva a kivonatot, kp felveteli dij, kp felveteli dij, kp felveteli dij mindenhol. Nem is dij b*azdmeg, JUTALEK. Felhivom oket, mondom mi van itt, nekem azt mondtak amikor a szamlat nyitottam hogy ingyenes lesz. Jaaaaaaaaaaa, azt elfelejtette akkor mondani a kollega, hogy csak CIBEZZ kartyaval ingyenes, VISA-val meg Masterrel nem. A CIBEZZ kartyarol tudni kell hogy csak CIB automatabol lehet vele penzt felvenni, se vasarolni, se semmit. Ebbol kovetkezik hogy konkretan meg arra is szar hogy a seggemet kitoroljem vele, mert ahhoz meg tul eles. En sokat vasarolok neten, sokat utazom, sok repjegyet veszek, kell egy k*rva VISA. De azzal meg ennyi meg annyi a felvetel, amit a kedves kollega szepen elhallgatott. A banknak van tajekoztatasi kotelezettsege, nem pedig az ugyfelnek van "mindenre kerdezz am ra tobbszor is mert atba*sznak" kotelezettsege. Ha felteszek egy kerdest, arra egyertelmu valaszt varok, nem feligazsagokat meg elhallgatott reszleteket. Hulye meg nem vagyok, ha megmondja a no hogy csak a fos CIBEZZ kartyaval ingyenes a felvetel, akkor felallok es ott se vagyok. Igy viszont hazudott, hittem neki, megkotottem a szamlat, a jutalekokat levontak, utolag meg mar be nem bizonyitom en soha hogy mit is mondott nekem a no a CIB Bankban f*sztudja mikor. Egy szo mint szaz, nincs itt a tajekozodasommal semmi problema, azzal van baj hogy belehazudik a szemembe, utana meg arcon rohog. Es ezt a torveny megengedi neki.



"Egy bank soha nem fog az ügyfélhez igazodni, erre van a számtalan csomag ajánlat."


Es szerinted ez rendben van?:) Hogy nekem kell igazodni a bankhoz, azert hogy fizethessek neki valamiert amit nem akarok, vagy nem ugy akarom, nem pedig forditva? Mert szerintem nagyon nincs. Meg van fordulva itt mindenkinek a gondolkdasa, felreertes ne essek, a bank van ertunk, nem mi ertuk. Belolunk el, nem mi elunk belole. Ennek tudataban szerintem eleg nagy butasagot fogadsz el kesz tenykent es adsz elo ugy mintha ez teljesen rendben lenne. Nincs.

2013. márc. 6. 15:06
 9/11 anonim ***** válasza:

"Egy szo mint szaz, nincs itt a tajekozodasommal semmi problema"


Dehogy nincs. Ha megnézted volna a kondíciós listát, mindezt elkerülhetted volna. Ne lázadj, felesleges.

2013. márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A CIBEZZ kartyarol tudni kell hogy csak CIB automatabol lehet vele penzt felvenni, se vasarolni, se semmit. "


Nem jól tudod,más automatából is felvehetsz kp-t (csak kb 500Ft+0,3% az ára),vásárolni tudsz,csak nem neten.


De a cib az egyik legdrágább,nézd meg a többit,és tudsz olyat találni,ami nagyjából jó neked.

2013. márc. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!