Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sokan vannak Magyarországon...

Sokan vannak Magyarországon olyanok akiknek vissza kellett adnia a kocsiját vagy a házát?

Figyelt kérdés
Én is ebben a helyzetben vagyok sajnos de ti mit csináltatok? Esetleg próbáltatok jogi útra vinni a dolgokat,hogy igazságtalan a bank követelése? És utána mi történik mikor elviszik a házat?

2012. okt. 16. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A bank követelése nem igazságtalan, ugyanis a bank nem autót/házat adott neked, hanem pénzt, így ha elveszted a házat nem fizetés miatt, emellett még van tartozásod, akkor a pénz követelése teljesen jogos. Sokan vannak ilyenek az országban és azt tapasztalom, hogy teljesen a bankokra tolják az emberek a felelősséget, holott a bank a legkisebb hibás ezekben a történetekben, a legnagyobb felelőssége a hitelfelvevőnek van.
2012. okt. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de mit szeretnél jogi útra vinni?

A bank nem puszira adja a pénzt. A betétesek pénzét kölcsönzi ki neked. Gondolj bele ha senki nem fizetné a hiteleket akkor összeomlana az egész bankrendszer és elvesztenék az emberek a betett pénzeket!


Sajnálom a helyzeted, szerintem próbáld meg értékesíteni a házat mielőtt elárverezik. Mennyit ér kb. és mennyi rajt a tartozás?

2012. okt. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, sokan belementek ebbe a "mi autónk" nevű átverésbe.

Bezzeg, az én öreg SKODÁMAT le tudtátok dudálni az útról...

2012. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 jgyh válasza:

Kedves 10-16 12.03.

A bankok valóban pénzt adnak az adósoknak, de nem hibátlanok. Hiszen túlzó költségeket és nem korrekt elszámolásokat küldenek. Vissza élnek az erőfölényükkel. Az én esetemben (autó) az eurotax-ra hivatkozással csupán fél millió forint az eltérés köztem és a bank között. Hiába írtam ,hogy több kereskedőnél néztünk utána. Négy éve nem csinál semmit. A kezesnek az ügyintéző hazudott, hogy nem tudják a címem, pedig levelezési kapcsolatban vagyunk. és amikor elakarták venni az autót telefonon kerestek meg. Én vittem vissza nekik a kocsit és tréleres szállítást is felszámoltak. Ennyit röviden a hibátlan bankról.

2012. okt. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!