Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyéni vállalkozónak kötelező...

Egyéni vállalkozónak kötelező vállalkozói számlát nyitnia, nem elég a sima lakossági számla?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 14:58
 1/9 Antimod ***** válasza:
32%
Nem kötelező, de ajánlott, mert jobban el tudod különíteni a céges pénzügyeket.
2013. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály szerint egyéni vállalkozó akkor köteles vállalkozói bankszámlát nyitni, ha:

- áfa-körös

- vagy ha nem áfás, de a bevételeinek túlnyomó részét átutalással kapja, és nem kp-ben.

Bár a gyakorlatban ez utóbbit nagyon sokan elhanyagolják, és az esetleges átutalásos bevételükhöz a lakossági folyószámlájukat használják, jogszabály szerint nem jó.

Az más kérdés, hogy egy esetleges ellenőrzés ezt a "hibát" hogyan értékeli.

2013. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És miért kell vállalkozói számlát nyitni? Miért nem elég egy simán csak a vállalkozás számára elkülönített lakossági folyószámla? Gyakorlatilag mindent el tudnék intézni egy sima lakossági folyószámláról is, lényegesen olcsóbban.
2013. márc. 12. 15:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A jogi személyek, a jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságok és az áfa fizetésére kötelezett magánszemélyek (ebbe beletartoznak az egyéni vállalkozók is!) kötelesek pénzforgalmi bankszámlát nyitni. Ezt az adózás rendjéről szóló törvény írja elő.

Azért írja elő a törvény, mert a lakossági bankszámla esetében csak bírósági végrehajtás útján érvényesíthetők a követelések, míg a vállalkozói számla inkasszálható.

Ha nem Áfá-s az egyéni vállalkozó, akkor a lakossági folyószámláját is használhatja.

2013. márc. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%

Azt kérded, miért kell?

Azzal kezdtem: "jogszabály szerint ..."


Hogy miért így szól a jogszabály? Csak!

2013. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az elég szomorú lenne, ha egy törvény mögött a "Csak" állna. Bár tudom itt a Balkán sarkán simán elképzelhető...

Banktechnikailag alig van különbség a vállalkozó és a lakossági számla között, ráadásul ugyanezzel a forgalommal eddig alanyi adómenteskét simán boldogultam egy folyószámlával. A plusz költségek ellenértékét nem látom sehol.

2013. márc. 12. 17:49
 7/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Szerintem én leírtam az okát. A törvény ebben az esetben nem a Te érdekedet szolgálja, hanem a költségvetést védi, tehát a többi adófizető és más állampolgár érdekében hozták.
2013. márc. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A "csak"-ot azért írtam, mert azt kérdezted, hogy: miért?


Hát miért szoktak törvényt hozni, miért szoktak sokszor hülyeségeket megkövetelni, miért szoktak sokszor olyasminek a betartására kötelezni bennünket törvényileg, aminek a lakosság túlnyomó része szerint semmi normális indoka nincs.

És mégis azt kérdezed, hogy "miért"? Erre nem lehet mást válaszolni: csak.

Aki nem áfás, nyugodtan elfogadhatnák a síma lakossági folyószámlát, de ugye a bankoknak is élni kell valamiből, ezért hoztak egy ilyen törvényt.

2013. márc. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem Áfá-s annak elég a lakossági folyószámla.
2013. márc. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!