Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Törleszthetek jelzálogot és...

Törleszthetek jelzálogot és más egyéb hitelt más helyett?

Figyelt kérdés
Nemsokára, nagyobb összegű pénz fog érkezni rendszeresen a családunkhoz, egy általam nyitott számlára. Mivel jelenleg bedőlt svájci frank alapú jelzáloghitel miatt nekem kell számlát nyitnom. Na most az van, hogy a családon belül pontosban a nevelőapám és köztem elég kiélezett viszony van, és nem szívesen adok pénzt a kezébe, mert félek h olyan dolgokra menne el, amiből nincs hasznunk, és a családunk még ennél is jobban széthullik. Ezért érdekelne, hogy lehetséges-e az, hogy az ő nevére felvett hiteleket, melyek bedőltek köztük a jelzálogot is, én fizetem, anélkül, hogy kéne adnom neki pénzt. Nagyon fontos lenne ezt tudnom. Köszönöm előre is minden válaszolónak aki releváns válaszokat küld, és nem pedig családi tanácsokkal bombáz, vagy esetleg csak itt éli ki deviáns magatartásának bizonyos pontjait.

2013. márc. 13. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Egész biztos lehetséges, a bankban kérdezd meg, hoyg hogyan.
2013. márc. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, ha megadod a megfelelö számlaszámot, a hitel adatait - a banknak csak az a lényeg, hogy a pénz idöben ott legyen, az nem érdekli öket, hogy ki fizette be.

Ha bemégy az adott bankba, ott tudnak neked pontos felvilágosítást adni erröl.

2013. márc. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 LVM Kft. válasza:

Tisztelt Kérdező!


Természetesen ez mind megoldható, hisz a Banknak is az a célja, hogy befizetve legyen és ne kelljen utána járkálnia.Viszont ebben az esetben aki felvette a hitelt ő is kelleni fog a szerződés átírásához, hogy továbbra is kezes maradjon. Viszont a Bank pontosabb tájékoztatást tudd ebben az esetben nyújtani, hogy milyen feltételek mellett tudd hitelátvállalási szerződést kötni.

2013. márc. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem bedőltet egészen biztosan lehet - számtalanszor fizettem be barátom autóhitel és lakáshitel törlesztőjét kp-ban a bankban, soha még a nevem sem kérdezték.


Ha bedőlt az probléma lehet abból a szempontból, hogy ott már nincs "havi törlesztő" - ki tudja miben egyezik ki a bank, de egyezkedni pedig már csak a hitel felvevővel lehet.

2013. márc. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen...sejtettem, hogy szükség lesz az adósra is...ez a legrosszabb, mert szeretném veszekedés nélkül csinálni ezt. De ez így kiküszöbölhetetlen. Nagyon szépen köszönöm minden válaszolónak a segítséget.
2013. márc. 14. 18:41
 6/8 anonim ***** válasza:

A megoldásához jó lenne tudni, hogy a hiteltörlesztéseket - egy technikai alszámlára kell teljesítenie a szerződése szerint az adósnak, vagy

- a bank emeli le a az adós folyószámlájáról az esedékesség napján.



Az első esetben nem fér hozzá az általad technikai alszámlára utalt összeghez a fater.


A másik esetben kockázatos pénzt utalnod, mert rossz szándék esetén simán leveheti a "talált pénzt", lévén a saját számlája felett csak ő rendelkezik.

Ezen változtatni csak szerződésmódosítással lehet, de az egyrészt több tízezer forintba kerülhet, másrészt nem lehet megkerülni az adóst, azaz a fatert.

2013. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: Igen azt hiszem az ő egyik számlájáról próbálnak vonogatni, de ugye abból se nagyon tudnak mert a nyugdíjat nem vonhatják le mind. Hááát...valahogy akkor szerintem a szerződéses bankba kéne személyesen, vagy valami majd megkérdezem azt is amit írtál. Köszönöm szépen a választ. :)
2013. márc. 15. 08:50
 8/8 anonim ***** válasza:

A belső viszonyaitok ismeretében azt még megkockáztathatod elvileg, ha utánajárást és módosítási díjat meg akarsz spórolni, hogy kicentized és mindig az utolsó pillanatban utalod az ő számlájára az aktuális törlesztőrészletet. Ha pl. a hónap 10.-e az esedékesség dátuma, akkor 9.-én 17 óra után indítasz utalát saját internetbankos alkalmazádon keresztül a számládról, íg az biztosan csak másnap reggel kerül az öregfiú bankszámlájára, ahonnan a bank a reggeli órákban leemeli a pénzt. Így csak max. 1-2 órája marad az öregnek, hogy kártyával lenyúlja a pénzt onnan. Ha annyira át akar verni téged, hogy képes kifigyelni szemfülesen ezt az időszakot, akkor nem működik, tehát kell némi jóhiszeműség, és annyi együttműködés a részéről, hogy nem előz be jobbról szabálytalanul.


HA inkább vállalod a több tízezer forintos szerződésmódosítást, és ő adósként hajlandó aláírni a bankban a technikai hitel-alszámlára való áttérést, akkor később semmiképp nem tud hozzáférni az általad befizetett összeghez, de te sem vállalsz kötelezettséget ezáltal a bank felé, a bank az után is kizárólag tőle, mint adóstól fogja követelni a törlesztést.

2013. márc. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!