Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ki véltanátok régi lakáshitele...

Ki véltanátok régi lakáshiteleteket, ha az új sem kevesebb mint a most megemelkedett törlesztő, de a törlesztő tőke részét egy befektetési alapba lehet fizetni, a kamatokat havonta a banknak 10 évig?

Figyelt kérdés
10 év után kell a tőke rész kiegyenlíteni egy összegben, ami hozamos hozammal emelkedett (kb havi 10%-al számolva)és ha ügyesek voltunk, még maradhat is egy szép összeg a végén.
2009. szept. 17. 11:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést. de nem havi,hanem évente 10%!
2009. szept. 17. 11:18
 2/5 anonim ***** válasza:

És ez a hozam garantált? A kiváltásnak milyen költségei vannak? Mit jelent az, hogy "ha ügyesek vagyunk"? Nekem volt olyan 10 éves befektetésem, ahol égigérő hozamokat ígértek, nagyon nehezen tudtam az utolsó 7 évben fizetni, szó szerint a számtól vontam meg a falatot, hogy majd utána milyen jó lesz. Aztán rosszabbul jártam vele, mintha a leggagyibb OTP-s lekötéssel tettem volna félre ezeket a pénzeket. Ahol nem írnak le garantált hozamokat és költségeket, nincs biztosban a pénzed, én a helyedben ilyen feltételek mellett nem kockáztatnék. És írod, hogy most emelkedett meg a törlesztő... nem lehet ez még lejjebb?

Amúgy én minden évben kaptam 10-12 oldalas levezetéseket az alap működéséről, amiből semmit nem lehetett érteni, azt mindenesetre már az elején elmagyarázták, hogy ha már belekezdtem csak rosszul járhatok, ha nem fizetem tovább. De azt nem mondták, hogy még mindig jobban járnék, mint úgy, ha végig fizetem. No, ez az én véleményem, azóta semmi olyanba nem megyek bele, ahol nincs konkrét, csak VÁRHATÓ hozam, mert nekik nem fáj az én veszteségem, az ő pénzük mindenképp megvan rajta.

2009. szept. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lehet= mehet (bocsi)
2009. szept. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon rossz döntés lenne.

Először is, az összes ilyen kombi hitel törlesztő részlete, ahol a tőkét befektetési alapba kell gyűjteni, minden évben emelik, mert bele van építve a díjemelés. Másodszor ettől a hiteltől tényleg csak 10 év után szabadulsz akkor is, ha esetleg hamarabb vissza szeretnéd fizetni, vagy nagyon nagy veszteségek árán tudsz csak előtörleszteni, "végtörleszteni".

Senki nem garantálja a 10% körüli hozamot, de ha tájékozódni szeretnél, érdemes kicsit visszafelé nézni, az elmúlt években hány befektetési alap volt mínuszos, vagy alig-alig hozott valamit.

2009. szept. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az előző hozzászólónak teljesen igaza van.

mai helyzetben jobb külön választani a befektetést és a lakáshitelt. nem véletlenül húzta meg egy csomó bank a vészféket és nem helyez ki ilyen hitelt. akik most szállnak ki az ilyen hitelekből, azok szinte mind veszteségesek.

Érdeklődj inkább az Aegon Bankban a hitelcsere programukról. új, így bővebbet nem tudok, de a fiókban segítenek...

2009. szept. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!