Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Bank számlámat zárolták....

Taduka kérdése:

OTP Bank számlámat zárolták. A bankban azt mondták, hogy a Diákhitel miatt végrehajtás került rá, ezért zárolták. Értesítés nem kaptam, pénzt nem vontak le, csak nem férek hozzá a gyed-hez és a családi pótlékhoz. Megtehetik ezt?

Figyelt kérdés
Januárban szűnt meg a hallgatói jogviszonyom, amit elfelejtettem jelenteni a diákhitelhez. (Nem diplomáztam, hanem nem tudtam járni a suliba 3 kisgyermekem mellett.) Viszont a Gyed miatt most sem kellene fizetnem. Szerintetek, ha most megigénylem a törlesztés szüneteltetését akkor törlik a végrehajtást? Miért nem küldtek értesítést végrehajtás előtt? Nem kellett volna? Hova forduljak? Járt már valaki hasonló cipőben?

2013. márc. 23. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha bemész az otp-be, kiadják a gyed-et, és a csp-t. aztán menj be a diákhitel központba, és beszéld meg velük. amúgy gyed-ből tán vonhatnak hiteltartozás is, meg végrehajtás alá is kerülhet, de a csp és a gyes nem.
2013. márc. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Adj be halasztási kérelmet a DHK-hoz, ha kedvezően bírálják el, akkor a NAV felfüggeszti a végrehajtást, de nem szünteti meg, írj le minden körülményt, nehéz anyagi-családi helyzetet.

A bank nem vizsgálja, hogy a számlán lévő pénz milyen forrásból érkezik, neki kötelessége a hatósági inkasszót teljesíteni.

A végrehajtásról nem értesítenek külön, hiszen lejárt esedékességű, meg nem fizetett tartozásról van szó, tehát az adósnak tudnia kell hogy tartozik, de nem fizetett.

Esetleg a gyed-et, csp-t kérd postai kézbesítéssel, így kp-ban megkapod a postástól.

2013. márc. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel a hitelszerződést aláírtad így tudnod kellett a tartozásról. Inkasszálás esetén nem nézik milyen jövedelmed van, zárolják. Ha gyed miatt nem kell fizetned, online is meg lehet adni ezeket a módosításokat/lemondást az oldalukon, tehát kimozdulni sem kell. Sajnos ezeket számon kell tartani, mert a feltételeket aláírtad a hitellel.
2013. máj. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!