Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti a mai világban mernétek...

Ti a mai világban mernétek felvenni 5-6 Milliós hitelt házra?

Figyelt kérdés
Viszonylag stabil havi 170-190 ezer forintos megélhetés. Kb ezt az összeget mennyi idő alatt és milyen részletekben lehet visszafizetni?

2013. márc. 30. 18:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én a "régi" világban sem vettem volna fel hitelt, de ez sokmindentől függ - ha neked kell, szabad akaratod. A feltételek benne vannak a szerződésben - te is tudod. Amúgy 200e-s megélhetésből 5 milkót reálisan ~15 év alatt tudsz visszafizetni (kb. havi 35-40.000-s törlesztő).
2013. márc. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Barátnőmék 6 millió vettek fel és havi 60- 65. ezer között törlesztenek, és 18. éven át.

Én inkább spórolnék addig amíg meg nem lesz. Gondolj arra, hogy te kapsz 6 milliót de minimum 13. milliót kell visszafizetned.

2013. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van, csak az a gond hogy testvérem is költözik, lakást akarnak venni. A ház a kettőnk nevén van, ahol lakunk anyukámmal és mondta, hogy szeretné ha kifizetném belőle. Ha eladjuk a házunkat a feléből nem tudok újat venni. Kifizetni meg nem tudom nincs megtakarításom.
2013. márc. 30. 18:59
 4/16 A kérdező kommentje:
Viszont, ha félre is tudok tenni mondjuk havi 50-et ahhoz is kell 10 év ami rengeteg... De igen a hitel az egy rossz dolog...
2013. márc. 30. 19:00
 5/16 anonim ***** válasza:
Elég pofátlan a tesód. Anyukádat hontalanná akarja tenni, hogy neki legyen háza. Hát én anyukád helyében megmondanám neki, hogy dolgozón meg érte aztán majd ha meghalok örököl
2013. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Azzal nincsen gond, hogy szeretné, ha kifizetném. Anyagilag mi jobban állunk, egyértelmű, hogy nem akarnak felvenni nagyobb hitelt valamint már náluk baba is van. Tehát a kérdés ezen részével ne foglalkozzatok, kár is volt leírni, de azért köszi a jó indulatú tanácsot,de már elrendeztük a dolgot...
2013. márc. 30. 19:05
 7/16 anonim válasza:
Még 10 évvel ezelőtt sem volt érdemes nem hogy most.Szerintem a bankok igencsak kimutatták a foguk fehérjét.Az a probléma hogy a háromszorosát kell visszafizetned a kölcsönödnek.Kölcsönt csak annak érdemes felvenni aki később garantáltan visszatudja fizetni különben hajléktalan lesz.Normális esetben legfeljebb 30%-al többet kéne visszafizetni a banknak.Ehelyett minimum a 100%-át kell visszafizetned,ez a bankrendszer kész csalás,csak arra való hogy tönkre tegye azokat az embereket akik kemény munkával próbálnak boldogulni az életben
2013. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem, soha. Nem is értem minek saját ház.
2013. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Esélytelen.

Ebbe a világba nagyon alaposan meg kell gondolni, és sajnos egy ember könnyen elveszíti a munkahelyét, mert ma már a munkáltató azt is megteheti hogy telefonon felhív meló előtt, hogy köszönjük ennyi volt, és maximum leszámolni menjél be később.

Bátyámék vettek már fel hitelt még tavaly, a barátnőjét kidobták a munkahelyéről. 40 ezres törlesztőt fizetnek per pillanat, 120 ezer a bátyám keresete. A ház nagy, annak a rezsije 40 ezer körül van, és marad 40 ezer kajára, meg ruházkodásra, mindenből az olcsóbbat veszik, párja kap munkanélkülit, az elmegy benzinre, mert bátyám azzal jár dolgozni, mert busz az nem nagyon van arrafelé, és örülnek hogy éppen hogy megvannak. Fűtésre már nem nagyon van pénzük. A vízteres kandallót már nem is használják helyette, a régi kályhát, amit még nem szereltek le, azt üzemelték be, és azt használják hogy 2 szobát felfűtsenek vele úgy ahogy, 20 fokosra, kb arra elég. És ennyi.

2013. márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát nem egy jó helyzet az biztos. Sajnálom őket és reméljük jobbra fordul a helyzetük is.
2013. márc. 30. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!