Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes másik banknál tárolnom...

Érdemes másik banknál tárolnom a "fekete" pénzemet?

Figyelt kérdés

Szoktam otthon maszekozni, csinálni melókat, értelemszerűen ebből nem adózom, nem vagyok vállalkozó. Illetve melóhelyemen is csak minimálbért kapok legálisan, a többit kézbe.

Arra a számlára amit az APEH is tud, ugye megadtam az adó visszatérítésnél, arra nem fogok ilyen pénzt tenni.

Arra gondoltam, hogy nyitok valahol egy másik számlát egy másik banknál. mennyi értelme van?

Nyilván ha nagyon akarnák akkor tuti kiderítenék hol hány számlám van, ebben nagyon jók. Nem keresek havonta milliókat nem kell félreérteni. alkalmi melók.


2009. szept. 22. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindent lát az APEH, mindenféle kiderítés nélkül.Ha egyszer adóellenőrzésre hívnak, rá fognak kérdezni erre az összegre is.A családomban van APEH-os, ő meglepő dolgokat mesél. Van egy legális hely,amire a kezüket nem tehetik rá, ha véletlenül adótartozást akarnának behalytani, én is itt tarton a nagyobb összeget.
2009. szept. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
most meg kell kérdeznem, hogy mi az a legális hely?:)
2009. szept. 22. 15:56
 3/7 anonim ***** válasza:

sztem ha mostanában nem lesz rá szükséged, akkor fizesd be vmi lakáskasszába, arra mondhatod, h a szüleidtől kapod rá a pénzt, vagy életbizti, ami 20 év múlva lejár.


persze egy minimális összeget tegyél el otthon, de amire nincs szükséged, azt inkább fektesd be, minthogy elszórd.


vagy: ezekből a fusimelókból kapott pénzből fizesd ki a számlákat, autóköltséget, albit (ha ott lax), vagy ezt költsd kajára. és amit legálisan kapsz, azt tedd félre. ha az apeh szaglászik, simán mondhatod, hogy a szüleid tartanak el, és a fizudból lakásra spórolsz, vagy hawaii nyaralásra! :)


remélem tudtam segíteni! :) majd írd meg, h tetszik-e az ötlet!

2009. szept. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

haverom rá akar beszélni életbiztosításra, egy 10éves lekötéssel havi 12k. Az belefér mondjuk, jól fog az majd jönni.


Illetve az sem hülyeség, hogy beteszek egy összeget a bankba amire azt mondom, hogy apámtól kaptam.


A fizetgetésekkel annyi a "bibi", hogy jobb szeretek utalgatni mint csekkezni, ezért szoktam mindíg előbb a bankszámlámat lemeríteni és nem a KP-t.:)

2009. szept. 22. 17:12
 5/7 A kérdező kommentje:
ez a "fusi" szó pedig Hofi óta mindig megmosolyogtat:)
2009. szept. 22. 17:14
 6/7 anonim ***** válasza:
hát jó, persze, nekem is majdnem minden megbízással megy a számlámról. de kaját simán vehetsz kpből, szórakozni is abból jár az emberek többsége. tehát a lényeg, h minél kevésbé csapold a számlád, és annál inkább a kp-d :) vagy tankolni is tudsz kp-vel, ha van kocsid.
2009. szept. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam is eza helyzet volt, biztosítás a nyerő..vagyis biztosítással egybekötött megtakarítás...a pénzügyi tanácsadómmal konzultáltunk én is ilyet kötöttem, ebbe nem tud belenyulni az apeh...ha tuti jó szerződést akarsz kötni szólj ha kell a száma..ja de pesti...

2009. szept. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!