Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fekete munka bejelentés hol...

Fekete munka bejelentés hol lehet?

Figyelt kérdés
Feketén dolgoztam és kirúgtak. De még rajtam kívül mások is dolgoznak ott ugyan így. Hol lehet bejelenteni? És ha bejelentem akkor a cég tudni fogja, hogy bejelentés miatt mentek ki az ellenőrök?
2011. aug. 16. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Elvileg zárt adatkezelés van. Azonban ez a bosszú eléggé negatívan is elsülhet. Egyrészt azzal, hogy feketén dolgoztál, társtettes voltál az adócsalásban. Másrészt a te jövedelmed után még nem fizették meg a munkavállalót terhelő járulékokat. Ezt neked utólag pótolnod kell. Pótlékokkal és késedelmi kamatokkal együtt... Tehát igen rosszul járhatsz. Főleg ha már volt lezárt adóév azóta, és az adóbevallásodban nem tüntetted fel ezt a "feketén szerzett jövedelmet". Akkor még adóbírsággal is sújthatnak.
2011. aug. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de ha nincs semmi nyoma hogy ott dolgoztam, hogy tudnának engem megbüntetni?
2011. aug. 16. 19:06
 3/6 josek ***** válasza:
0%
magaddal is kib@szol mag a többi melossal aki dolgozik, mert váratlan bemegy a munka ellenör és öket is megvágja 150ezerrel, gondolkozz mielött cselekszel ér-e anyit a bosszú hogy másokat sodorj sz@r helyzetbe
2011. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

"magaddal is kib@szol mag a többi melossal"

Na ezért nem lesz itt rend soha a büdös életben.


Azért mert a többi feketén dolgozó kussba van attól kinek lesz jobb? Ha balesetet szenved mi lesz vele? Fizetett szabadságot ki ad neki? A jogait hol, hogyan fogja érvényesíteni? Az a vállalkozó vagy cég aki bejelenti az alkalmazottait, hogy versenyezzen a fekete foglalkoztatókkal? Stb...


Küldj egy e-mailt nyugodtan, névtelenül, mondjuk ide.

[link]


kapcsolódó cikk:

[link]


Ha paranoiás vagy és félsz a retorzióktól akkor használj Gmail-es címet és CSAK böngészőn keresztül küldj levelet, és NE használj klienst, Outlook, Thunedrebird stb..(mert akkor látszani fog az IP címed és visszakereshető leszel, ha böngészőn keresztül küldöd akkor csak egy amerikai ip címet fognak kapni, amit bárki a hajára kenhet). Csak https-en keresztül küldj levelet és abba senki nem tud beleolvasni (be kell kapcsolni a fiókod belül -beállítások>általános>kötelező https használat.

A Gmail pedig legendásan nehezen adja ki az IP címedet (csak nagyon-nagyon indokolt esetben -terrorizmus vádja és más súlyos bűncselekmények esetén).

2012. dec. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
gyerekek, nem a feketén dolgozó hibája az, hogy így fizettek! ha bejelentés érkezik ilyenre, akkor a hatóság nem fogja szankcionálni a bejelentőt sem a többi feketén dolgozó alkalmazottat, feltéve persze ha együttműködő! ez fontos! a hatóság mindig a dolgozó oldalán áll! persze ha munkanélküli járadék mellett dolgozol feketén akkor már megvan az esélye hogy büntetést kapsz, de ez érthető is...
2013. máj. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szankcionál, csak a jövedelemadót kéri. Mert ez a dolga. A feketén szerzett jövedelmed is "be tudod vallani" év végén, de ezt "el szokták felejteni". Innentől kezdve pedig igencsak sáros a feketemelós is. Ha bevallja év végén és leadózza, akkor utána őt hátrány nem érheti. De addig...
2013. máj. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!