Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova fektessem be, a kevés...

Hova fektessem be, a kevés kis pénzemet (400. e Ft) ahol viszonylag jól kamatozik, nem vonnak le belőle sokat, ha ki akarom venni (több lent)?

Figyelt kérdés

jelenleg a magyar állampapírba van befektetve,ami hamarosan le fog járni és meg kellene újítanom, viszont inkább máshova tenném, mivel itt elég sok pénzt levonnak, amikor kiveszem, valamint ha év közben szükségem lenne egy kis pénzre, csak az egészet vehetem ki, nem pedig,annyit ,amire épp szükségem van, így meg megint rossz,mert megszűnik a kamatozás arra az időre.


Arra is gondoltam,hogy euróra kellene átváltani és úgy betenni vhova, mi lenne ebben a helyzetben a legjobb döntés?



2013. ápr. 10. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Mivel a jelen gazdasági helyzetben mindenhol inflációval kell számolni, én egyetlen biztos befektetést látok, és ez az árupiac.
2013. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne szórakozz az euróval, akár nagyot is bukhatsz. Ha ez nem viselne meg, akkor persze hajrá!

Amúgy meg mindegy, mert minden bank szereti, ha hozod a pénzt, és egyik se szereti, ha viszed!

2013. ápr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

gránitbank adja hosszútávon a legjobb kamatokat.


Bár ez kis összeg, de a felemelő konstrukcióval jól járhatsz. 6 vagy 12 hónapos lekötés. Havonta nő az éves kamat, szóval ha te a 3. hónapban kiveszed, akkor még a 3. hóra számolt éves kamatnak a bontott változata még rámegy a pénzedre. Csak a következő havi kamatnövekedés nem.

2013. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy annak van egy "hatalmas" titka, hogy hogy kösd le úgy a pénzed, hogy ne az egészet kelljen kivenni, ha kell.


Kösd le többször. Például a 400 ezred most biztos egyben van lekötve.

De mi akadályozott volna meg, hogy 10-szer 40 ezres részletben kösd le? A Webkincstárban és az irodában is maximum 10 perccel tartott volna tovább.


Ugyanez a bankbetéteknél is igaz. Ne egyszer 400-at köss le, hanem 20-szor 20 ezret, vagy ahogy jónak látod. Nem kerül többe és a ráfordított idő is maximum 10 perc.

2013. ápr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egy ekkora összeggel shortolom a japán yen-t, és fogom is egy darabig, szerintem most nagyon nagy lehetőség van benne.
2013. ápr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok bankban vannak befektetési jegyek, amik időtávtól függően állíthatóak össze. Középtávon (1-2 év) egy közepesebb csomagból összeállítottat éri meg. Sokkal jobban kamatozik, mint egy lekötés, bármikor hozzáférhetsz bármekkora részéhez (visszaadod a banknak egy részét akuális árfolyamon).

Az ilyen forexezős értéktőzsdézős cuccokkal vigyázni kell. Az emberek azt inkább elbukják hosszú távon.

2013. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!