Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik BANK-tól "érdemes"...

Melyik BANK-tól "érdemes" felvenni lakáshitelt?!

Figyelt kérdés
Gondolok itt a feltételekre leginkább.

2013. ápr. 11. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Majdnem mindegy. A kamatok és a feltételek is nagyon hasonlók lettek. Talán onnan érdemes elindulni, hol mennyi a normál folyószámlaszámlavezetés és a tranzakciós költségek. Ez kb irányt mutat a bank hitelezési politikájában is, hiába a pillanatnyi akció...
2013. ápr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Több mindentől is függ.

Támogatott vagy piaci hitelben gondolkozol?

Mekkora hitelről, vételárról lenne szó, hol?

Illetve milyen bevételeid és kiadásaid vannak?

Az is lényeges, hogy önállóan szeretnéd intézni vagy hiteltanácsadóval?

Ez utóbbi azért kérdés, mert vannak bankok, akik bizonyos kezdeti díj, kamat vagy egyéb akciót adnak a hiteltanácsadóknak, így ügyfeleiknek szélesebb kedvezményeket tudnak biztosítani, mely esetenként százezres tételt jelent, mintha az ügyfél önállóan besétálna a bankhoz...

2013. ápr. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Támogatott hitelre gondoltam (gondolom ez az új állami támogatásra gondolsz) . Vidéki kis falucskában nézelődtem és kb 5-6 milliós tételről lenne szó. Ami gond ,az én nevemen lenne ami mellé havi 130 jövedelem jár. Kiadás (áruhitel) 8000. Tehát nem vagyok annyira "leterhelve" . ÉS önerő a lehető legminimálisabb!:/ Mondhatjuk,hogy szinte semmi. Hiteltanácsadót szeretnék,bár nem tudom megérné e?!
2013. ápr. 12. 11:01
 4/6 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

5-6milliós hitelre elég lenne a jövedelmed.

A vételár mennyi lenne? Van hozzá megfelelő önerő?

Ha hiteltanácsadót szeretnél, akkor az anyagilag is megérheti, ha vannak ügyfeleinek kedvezményei, illetve nem árt, ha szakmailag is otthon van a hitelek világában. :)

2013. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen az önerővel van a legnagyobb gondunk,mivel a mai világban a félretett pénz a legkevesebb! :/ 5-6 milliós hitelnél mennyit kérhetnek önerőként?! A hitelügyintézőre én is gondoltam ,de attól tartok,hogy igen csak sok pénzért dolgoznak.Megéri még így is velük dolgozni?!
2013. ápr. 13. 09:42
 6/6 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

ritkán nézem vissza a hozzászólt témákat, így csak most láttam, hogy írtál.

Én például díjmentesen dolgozom, azaz az ügyfelektől nem kérek pénzt a munkámért, hanem majd a bank fizet folyósítást követően.


Törvény 20% önerőt ír elő, a legtöbb bank viszont 25% önerőt kér. Attól függően, hogy hol vásárolsz és milyen jellegű ingatlant, kérhetnek több önerőt is...

2013. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!