Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan bank, ahol ingyenes...

Neuhauser László kérdése:

Van olyan bank, ahol ingyenes a számlanyitás?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy számlanyitáskor nem kell semennyit fizetni, hanem majd csak a kártya után...

De amíg nincs kártyám, már használni szeretném a számlámat (bankba bemegyek, és leveszem a pénzt, ehhez nem kell kártya)


Aztán már lenne a kártya kivételéhez pénz, ha ezt kérnek


a lényeg, hogy nyitáskor ne kelljen fizetni


Ja, és az OTP kizárva


Előre is köszönöm a válaszokat


(23 éves vagyok, ezt azért mondom, mert van ahol korhoz kötik az ilyet)



2013. ápr. 12. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Erste pl. Ott kedden nyitottam számlát. De sztem mindegyik. Én még a céges számlámat is díjmentesen nyitottam.
2013. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább az a kérdés, hogy melyik banknál NEM ingyenes a számlanyitás.

A pénzt a számlavezetés után szedik be különböző díjakkal, mi érdekük lenne a számlanyitást "megnehezíteni"?


Viszont a banki pénztári készpénzfölvételért mindenhol kell fizetni, úgyhogy inkább a kártyával vegyél fel készpénzt, jóval olcsóbb.

2013. ápr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert hallottam olyat is, hpgy a kártya kibocsátáának van díja, és némelyik bank ezt a díjat bekéri a számlanyitáskor
2013. ápr. 12. 22:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben egyszerűen azt mondod, hogy nincs nálad készpénz és szólsz, hogy terheljék a számládra a kártya költségét.
2013. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm, és alacsony jövedelem mellett melyik bankot ajánlanátok?


OTP - t kizárom, K&H van a közlben, Kicsit messzebb, de elérhető az Erste, Unicreit, Volksbank, stn...

2013. ápr. 12. 22:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs 150 ezer forintos jövedelmed havonta, a Raiffeisen Aktivitás számla lehet célszerű. Havi szinten 50 ezer forintot kell minimum 4 tranzakcióval elkölteni a számláról. A bankkártyás vásárlás ingyenes, a netbankos átutalásokért csak a tranzakciós adót kell megfizetni, havonta az első 2 készpénzfelvétel összegtől függetlenül 135 forint.


Havi minimum 150 ezer forintos jövedelem esetén az Erste Szupernulla lehet ideális, itt a szolgáltatások többsége teljesen ingyenes.

2013. ápr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg 22.800 ft érkezne rá havonta (sajnos munkanélküli vagyok)
2013. ápr. 12. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!