Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen jövedelemmel adnak...

Milyen jövedelemmel adnak lakáshitelt a Bankok, és milyen önerőt várnak el?

Figyelt kérdés
5M Ft lakáshitelt szeretnénk felvenni kb, 3-4 éves munkaviszonnyal rendelkezünk (pénzügyi terület), 150e nettó fizetésünk van. Kapunk vajon hitelt? Nem tudom mennyire szigorítottak...Köszi:)

2013. ápr. 20. 15:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha van ~20% önerőtök akkor 2 x 150e nettóra valószínűleg simán adnak ennyit.
2013. ápr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Gondolod? Elvileg 20-25% közti önerőnk lesz (attól függ milyen árban lesz a lakás).
2013. ápr. 20. 15:37
 3/22 anonim ***** válasza:

Két feltételnek kell megfelelni egy lakáshitelnél:


1. Az igazolható jövedelemnek elégnek kell lenni a hitel törlesztő részletére és a megélhetésre is. (Ez nálatok rendben lesz. Összesen kerestek 150E Ft-ot, vagy egyenként?)


2. Az ingatlant nem lehet jobban terhelni jelzáloggal, mint az értéke 80%-a, DE...! A bankok a terhelhetőségi maximumot ritkán engedik, vagyis kevés bank megy el eddig a határig.

Függ a szükséges önerő a bankválasztástól, az ingatlan adataitól (Melyik településen van, miből és mikor épült, milyen állapotú, mennyire jó a környéken az infrastruktúra, stb, stb)


20-50% önerő is kellhet, de ha konkrétumokat írsz, akkor tudok pontosítani.

2013. ápr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Budapesten szeretnénk panelt venni, 50-60nm-es lakásról van szó, összesen 300e ft bankszámlára érkező jövedelmünk van. Csak nem tudom hogy mennyire hiteleznek a bankok, ahogy látom eléggé vissza esett a hitelezés mostanában. Ez az államilag kamat támogatott érdekel elsősorban:) Ha 6,5-ért nézek lakást, akkor a 25%-ot tudom produkálni:)
2013. ápr. 20. 16:50
 5/22 anonim ***** válasza:
Azért arra számíts, hogy egy 6,5M-s lakást a bank fedezetként 5,5M-ra fog felértékelni - ennek a 70-80%-ára fog hitelt adni.
2013. ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Hogy hogy? Csak a lakás árának felét adja hitelként? 50% önerő kell? Nem túlzás ez?
2013. ápr. 20. 16:56
 7/22 anonim ***** válasza:

16.53-as, ez nem egészen így van, ne ijesztgesd a kérdezőt:)


Olyan bankot kell választani, ahol mehet akár a forgalmi érték 80%-a is hitelként és akkor nem lesz probléma.


Nagyon jól álltok jövedelemmel, ezért szerintem még az is megoldható, hogy 6%-os kamatra kapjátok az Otthonteremtő hitelt.

2013. ápr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Egyébként nem jól tudod, nagyon is éled a hitelpiac, legalábbis itt Pesten elég sok Otthonteremtő hitelkérelmet adtam be az elmúlt negyedévben, mióta megváltozott január 1-től a törvény és könnyítettek, jaítottak a feltételeken.
2013. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

kieg az 50%-os önerőhöz.


Ilyen magas önerőt abban az esetben kérhet a bank, ha az ingatlan pl egy kisebb faluban van és nem túl jó állapotú, de még egy budapesti ingatlannál is lehet probléma, ha valaki pl az ERSTE-ben próbál hitelt felvenni, mert ők alapból sok önerőt kérnek manapság, de alacsony önerő esetén az OTP se szerencsés választás.

(Ezért írtam, hogy konkrétumok alapján már tudok pontosítani.)

2013. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ismerősöm mondta hogy ő csak az OTP-től venne fel hitelt, mert ez biztos, ha más banktól veszek fel hitelt lehet hogy a kormány jelenlegi politikája miatt elmenekül az országból, aztán meg ki tudja ki veszi át tőle a hiteleit... lehet rosszabbul járok hosszú távon....

Ha 7-ért hirdetnek egy lakást, akkor sanszos hogy 6,5-ért megvehető? Ha a 20% nem elég akkor 25%-ra ki tudom egészíteni az önerőt (LTP mellé még 2-300k-t kell tennem, ez meglenne).

2013. ápr. 20. 22:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!