Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az ismerősök hülyének néznek...

Az ismerősök hülyének néznek mert havi 3x20000 fizetek az otp ltp-be. Szerintetek is rossz döntés volt? Esetleg lett volna jobb helye is a pénzemnek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a célom az építkezés, és így látom csak lehetségesnek, hogy minimum 5 év mulva belekezdhessek.

2013. ápr. 21. 01:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bukhatok egyáltalán ezen valamit?
2013. ápr. 21. 02:07
 2/12 A kérdező kommentje:
Bukhatok ezen egyáltalán valamit?
2013. ápr. 21. 02:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Persze, h "hülyének" néznek, mert irigykednek, h ennyit be tudsz fizetni.

Semmi másról nincs szó.

Majd jön úgy is valami nagyokos és megmagyarázza, h mert nem ezt, hanem azt kellett volna kötni.

Másnap kiírsz egy kérdést, h na kötöttél egy olyat, akkor megint jön valami hülye aki megmagyarázza, h nem ezt, hanem lakástakarékot kellet volna az OTP-nél.

2013. ápr. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb döntést hoztad, és bárki bármit mond, lakáscélra nincs jobb megtakarítási forma, mint valamelyik lakástakarék (jelen esetben mindegy, hogy OTP, vagy Fundamenta, vagy ERSTE.)


Nem bukhatsz rajta semmit, csak nyerhetsz 30% állami támogatást a betétjeidre és még az államilag támogatott hitelkamatoknál is alacsonyabb kamatú lakáshitelt a megtakarítás végén(5,5%-ost.


Mindenhol akadnak okoskodók, akik azért támadnak, mert nem pesszimisták, vagy irigyek, vagy mert amit nem értenek, nem ismernek, az csak rossz lehet.

2013. ápr. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lakáscélra a LTP a legjobb. Akkor hülyéznénk le mi is, ha a sima megtakarításaidat gyűjtenéd ebbe, ami nem lakáscélra kell.


Viszont remélem 4 vagy 5 éveset kötöttél, mert a 8-10 éves nem éri meg egyáltalán.

2013. ápr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
57 hónapra kötöttem.
2013. ápr. 21. 12:43
 7/12 A kérdező kommentje:
Nincs a környezetemben olyan személy, akinek olyan felfogása lenne mint nektek.
2013. ápr. 21. 12:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem úgy van hogy ez korlátozva van mennyit fizethetsz be /hó?


Nem tudom, ilyet még nem kötöttem, csak apám régen, és akkor még 5000-est kötött. Azóta meghalt, így a megtakarítás még megvan, de ő csak 1x fizette be havonta. Vagy többször is belehet?

2013. ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Annyit lehet, ahány adószám van a családban. Én az anyámra meg a nővéremre kötöttem. Köthettem volna egy negyediket is de azt már nem birnám fizetni.
2013. ápr. 21. 13:17
 10/12 anonim ***** válasza:

oké a befizetés az 3x-os, de akkor az állami támogatás és a hitel is?


Mert ha a 3 hitel törlesztőrészlete majd egyben esik a nyakadba, akkor az gond lehet! (mivel több, mint a megtakarítás összege)

2013. ápr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!