Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek is rossz döntés...

Szerintetek is rossz döntés lenne pincérnek menni?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok, most fogok érettségizni. A szüleim ragaszkodnak hozzá, hogy egyetemre menjek. Régebben én is szerettem volna egyetemre menni, de a mostani állapotok, az új alkotmány ütközik az elveimmel. Másrészről a szüleim keresztény konzervatívok, ebből adódóan a tinédzser korom mondhatni kimaradt. 18 éves koromig minden vasárnap gyülekezetbe jártam. A szüleim nem engedtek sehova, de nem is lett volna hova mennem mivel nem igazán voltak barátaim. Próbáltam azonosulni a vallással, de nem ment. Folyton lelkiismeret furdalásom volt mindentől, ezért 18 évesen felhagytam az egésszel. Azóta próbálok normális vágányra sodródni, de nehezen megy.


A lényeg, hogy a szüleim, azt akarják, hogy egyetemre menjek. Én azonban 1 évet dolgozni szeretnék, majd elvégezni egy 1 éves pincér tanfolyamot és kimenni külföldre. Pénzt szeretnék keresni és végre bulizni, élni. Egyszerűen megfolyt ez a bezártság.

A szüleim képtelenek, ezt felfogni. Arról nem is beszélve, hogy pénzügyileg támogatni sem tudnának az egyetemi tanulmányaimat, abban az esetben sem, ha felvennének államilag támogatott szakra. Mivel vidéken lakom Budapesttől 50 km-re (bár ez nem nagy táv, de a közlekedés csapnivaló), ezért kollégiumba kellene mennem. Kollégiumba viszont nem vennének fel, mert bár anyagilag nem vagyunk eleresztve mind két szülőm dolgozik (a bátyámat sem vették fel). Tehát naponta kb. 4 órát kellene utaznom, ez havonta kb. 10-15 ezer Ft. Ebből adódóan megint kimaradnék mindenből. Nem bírnék feljárni bulizni még havonta 1-szer sem.


Kb. olyan 460-480 pontom lesz az érettségin és a szülei erre vannak kiakadva. De úgy érzem, hogy ráérnék még 25-26 évesen is egyetemre menni és nem itt, hanem valahol "messze" külföldön.


Igazából már döntöttem, csak érdekelne mások véleménye is.


2013. márc. 15. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lenne rossz döntés, ha jól csinálod, nagyon sok, jó lehetőség áll előtted. Könnyen lehet, hogy egy átlagos diplomásnál is jobban megélsz majd pincérként.

Viszont javallanám, hogy ne valami rövidített gyorstalpalóra menj, legyen az legalább egy alap, két éves képzés, mert a gyakorlat nagyon fontos, főleg hogy ha jól csinálod, könnyen lehet, hogy rögtön állásod is lesz a gyakorlati helyeden. Öcsém pincérnek tanul Szegeden, OKJ-s képzésen, és a kitűnő tanulmányi eredményére tekintettel az iskola megszponzorált neki, és három osztálytársának egy hónapos külföldi gyakorlatot. Egészen pontosan az ausztriai Hotel Klosterbräu konyháján voltak, egy ötcsillagos hotelben, és kettejüket (egyikük az öcsém) várják vissza állandóra, miután végez a sulival.

Persze ennek is megvannak a maga hátrányai, egyrészt a vendéglátóiparban az ünnepnap nem pihenőnap, sőt, általában olyankor van a legnagyobb hajtás. Illetve a vendégek maradási kedvétől függően elég sok a túlóra.

2013. márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Először én is 2 éves, nappali pincérképzésre akartam menni Bp.-re, de mindegyik fizetős különféle címszó alatt. Ill. vannak olyanok ahova csak azok mehetnek akik alapból olyan szakiskolát kezdtek és van valamilyen alap vendéglátós elméleti ismeretük.

2013. márc. 15. 10:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor mi érdekelne (mit tennél szívesen) ha a szüleid "normálisak" lennének, és tudnának is támogatni anyagilag?
2013. márc. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!