Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Segítség! Vettem egy autót,...

Defaggar kérdése:

Segítség! Vettem egy autót, de papírjai a banknál vannak, a tulaj nem hajlandó elintézni! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ismerősömtől vettem egy autót, de az autó hiteles, még van rajta 2.5 év, és 508.000ft tartozás. Fél évvel ezelőtt vettem, adtam érte neki 2 autót, meg 200.000ft-ot, és úgy állapodtunk meg, hogy az autót műszakilag teljes mértékbe rendbe rakja. Ez nem történt meg, mert azóta is ugyanazok a hibák vannak folyamatosan(ömlik az olaj a blokk oldalán, szar a lambdaszonda, a 3 katalizátor rossz benne, stb). Az autót el akarom adni, mert nekem így nem kell, hogy rossz. Pár hónapja azt mondta, felvesz személyi hitelt, kifizeti a kocsin lévő hitelt, meg kapom a törzskönyvet, isten velem. Viszont mióta nálam van a kocsi, a kulcs, a forgalmi, meg az autó van nálam, semmilyen papírom nincs, hogy én használhatom, vagy van engedélyem arra, hogy járjak vele. A rendőr megállít, hogy bizonyítom be, hogy nem loptam el? Még csak nem is egy városba lakok én meg az ismerősöm, akinek a nevén van a kocsi. Balesetet szenvedek, akár áldozatként, akár okozóként, mit tehetek? Biztosításom nekem nincs rá, csak a tulaj nevén van, stb..... Milyen jogi vagy egyéb lépéseket tehetek, hogy a törzskönyvet megkapjam, vagy az autót értékét, ha már nem intézi el. Amit adtam neki, 2 autót, már rég nincs meg!

2013. ápr. 28. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de hogy gondoltad, hogy így megveszel egy autót?


Hivatalosan az az autó most nem a tied, semmit nem tehetsz ha bármi van...


Ezt beszívtad. Vagy kivered az emberből vagy így jártál.

2013. ápr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vetté te semmit, bakker!
2013. ápr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

adásvételi szerződést csináltatok?


hanem akkor lényegében a haverodnak adtál két autót még 200 ezer forintot...

2013. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
14:24 van adásvételi, de nincs rajta dátum, meg semmi, hisz ameddig a törzskönyv a banknál van, addig nem tudtuk kitölteni....
2013. ápr. 28. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"14:24 van adásvételi, de nincs rajta dátum, meg semmi"


Akkor nincs adásvételi.

Ebbe így nem lett volna szabad belemenni.

2013. ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nincs adásvételi.


A jogi helyzet az, hogy adtál a haverodnak puszira 2 autót meg 2 kilót.


Vagy kivered belőle vagy buktad. Jogi lehetőséged nincs.

2013. ápr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!