Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az Erste Joker Hitelkártyáról...

Az Erste Joker Hitelkártyáról mi a véleményetek? Érdemes vele foglalkozni, én azt hallottam ha jól bánsz a pénzeddel és mindig rendesen visszatöltöd a számlád akkor egész jól lehet vele bánni és nincs semmi kamat?

Figyelt kérdés

#hitelkártya #Erste Joker
2013. ápr. 28. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Én nem ajánlom, hogy bármiféle hitelkártya dologba is belevágj, hacsak nincs nagy szükséged most plusz pénzre.

Igen, ez úgy szokott működni, hogyha következő hónap 10-ig visszafizeted az onnan elköltött összeget, akkor nincs rajta kamat. Csak ha ezt mindig kivitelezni tudod, akkor meg mi értelme van? Semmi! Hiszen elköltöttél róla x összeget a saját pénzeden felül, és azt te következő hónapban időre visszafizeted, akkor ugye annyival kevesebb saját pénzed lesz abban a hónapban. Így lehet, hogy majd újra rákényszerülsz, hogy használd a hitelkártyát, mert elfogy a pénzed, (hiszen alapból kevesebből tudtál gazdálkodni). Persze amíg időben visszavisszateden nincs rajta kamat, de így belelépsz egy végeláthatatlan mókuskerékbe. Valamint hajlamos lehetsz a "túlköltekezésre" és előbb utóbb bekövetkezhet, hogy már nem tudod mindent befizetni, akkor meg már kamatolódik is. Ezért találták ki ezt az egészet, csábítóan hangzik, hogy kamat nélkül használhatod a pénzüket, de igazából az a céljuk, kaszáljanak rajta.

Szóval jól gondold meg.

2013. ápr. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

"én azt hallottam ha jól bánsz a pénzeddel és mindig rendesen visszatöltöd a számlád akkor egész jól lehet vele bánni és nincs semmi kamat?"


Ha jól bánsz a pénzzel, akkor nincs szükséged hitelkártyára. Kamat lehet, hogy nincs. Éves díj viszont van, ami többezer Ft is lehet. Vagy a bank szerinted jótékonysági intézmény?

2013. ápr. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Nagy "átverés" az egész. Belecsábítják az embereket, hogy ebből meg abból a vásárlásból visszakapsz 4%, és ha időben visszafizeted, meg "jól bánsz a pénzeddel" nem kamatozik, és huu de mennyire jól jársz, aztán az egész arra megy ki, hogy előbb utóbb "elszalad veled a ló", és már marad ott tartozás, amire kamatot számolhassanak, nem beszélve az éves díjról. A bank tényleg nem jótékonysági intézmény. Nem azért találták ki ezeket a hitelkártya cuccokat, hogy az ügyfeleknek kedvezzenek, hanem hogy ők kaszáljanak rajta.
2013. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Nagyon jónak tűnt ez a lehetőség, igényeltem is mert az ügyintéző mondta, hogy első évben teljesen díjmentes. Amikor aláírtam a szerződést, csak akkor mondta, hogy van még egy kis apróság, havi díja 200 Ft. Na most akkor teljesen díjmentes, vagy van díja. Na jó! Legyen.

Megjelöltem a lakberendezést, szépség, egészség kategóriát, meg a szórakozást (könyv, egyéb). Vásároltam már könyvet (könyvesboltban), szépségápolási dolgokat (olyan webáruházban, aminek még a neve is ez), lakberendezési webáruházban is. És még soha egyetlen egyszer sem kaptam 4%-os visszatérítést. Akkor mégis melyek azok a boltok, ahol ez érvényes? Nagy átverés az egész.

2014. jún. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Balois válasza:

nekem nem olyan rettenetesen régen van. de egy másik kártyát adtam vissza, amin elég nagy volt a keret, hogy ezt megkaphassam. a lényeg, hogy kb annyi visszatérítést kapok a költések után, hogy kb 1-2 hó alatt visszajön a kártyadíj. Ezután úgy néz ki a saldo, hogy -200Ft/hó fenntartási díj, 1200-3500 Ft közötti visszatérítés. nekem ez nagyon bejön. itt nem pontok vannak, meg kijelölt boltok, hanem konkrét forint visszatérítés. szerintem visszatérítési vonatkozásban ez a legkorrektebb kártya. (valahol pl kérni kell)

ja, és jelenleg az egyik legkedvezőbb éves kártyadíja van.

2015. jan. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Balois válasza:

...és még valami. mostantól a MOBILEPAY alkalmazással (ha kártyaként a jokert adom meg) akkor a gázszámlát is fel tudom adni vele, vagy bármit, ami csekken jön ki; és jár a VISSZATÉRÍTÉS.

Figyi! Kiszámoltam, hogy 20.000 Ft alatti csekkek esetében van pár forint díja, a fölött viszont a visszatérítés több, mint a tranzakció költsége.

(A Mobilpay alkalmazáson keresztül történő hitelkártyás csekkfeladás díja (0.18% min 150Ft)+0.3%! Ha ez kevesebb, mint az 1% a befizetendő-nek, akkor nemhogy nem fizettél az utalásért, készpénzfelvételért, hitelért - mivel hitelkártyáról fizetsz - hanem te kerestél rajta párszáz forintot. Én így használom. Az tény, hogy időre vissza kell fizetni, és nem a minimumot. A játékszabályokra figyelni kell. De nekem, valahogy megy. Ha valaki megpróbálja magát bebiztosítani túlköltés ellen, hogy pl mindíg pluszban tartja a hitelkártyát. Pl.: 200000Ft a hitelkeret, és 230000 Ft-ra töltöd, hogy ne menj minuszba, akkor nem jár semmilyen visszatérítés. Illetve, ha valakinek 200000 Ft a kerete, és 250000 Ft-ot költ, mert hóközben úgy fizetgetett vissza, hogy ezt megtehette, akkor is csak az eredeti keret után jár a visszatérítés. Azaz maximálva van. De ez még mindig jobb, mint sok más banknál, ahol egy-egy visszatérítési szegmensben pár száz forint visszatérítést kaphatsz csak. Illetve a legtöbb kártyánál eleve max az 1% érhető el.

2015. jan. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én éppen ma vettem készhez a kártyát. Valójában nekem csak arra kell, hogy a Kindle e - könyv olvasómra tudjak vásárolni könyveket amazon.com - on keresztül, mivel a másik kártyám Maesto, így azt nem fogadja el. Remélem nem fogok túl sokat költeni, mert ha felelősségteljesen használom, akkor ezzel a módszerre még mindig jobban jövök ki, mintha igényeltem volna egy MasterCard vagy Visa bankkártyát havi 1000 ft - os számlavezetési díjjal. (az Ersténél akartam maradni és jelenleg ez volt az egyetlen normális opció) Már vásároltam vele, ha nem jön be, majd lemondom.
2015. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 THK válasza:
#2-es: éves díj van, azonban visszatérítés is! EZÉRT van szüksége hitelkártyára annak, aki tud bánni a pénzzel, mert nagyon könnyű elérni pozitív mérleget (ahol a visszatérítések összege jóval magasabb, mint az éves kártyadíj + számlavezetés, tehát jobban jössz ki, mint ha nem lenne kártyád)
2015. ápr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 gyasza válasza:

Nem tudom hogy álltok azóta a témával, de jópár év KH-s hitelkártya használat után bankot váltottam, Erstére.. és próbálgatom a Jokert. Eddig 3 visszatérítési periódusom volt. Először minden rendben volt, kaptam a 1%-ot, a 3%-ot meg a 3%-on felüli +1%-ot (így van meg a 4%). Majd a 2. hónapban totál elfelejtettek visszatérítést küldeni, csak panaszlevél után írták jóvá, a nem pontos összeget (újabb panaszlevél)

Most a 3. hónapban igaz küldtek visszatérítést, de megint elszámolták magukat, így már 2000 Ft fölött "tartoznak".


Nem tudom, hogy valami gyakornokkal számoltatják-e fejben, hogy kinek mennyit kell visszautalni, vagy hogy működik, de eddig borzalmasak a tapasztalataim. És sajnos a bankkal kapcsolatban is, mint ügyintézés (név alapján azonosítanak helyettem mást számlanyitáskor stb..) Borzalmasan sokat kell várni minden alkalommal.


Nem sok választ el attól, hogy ott hagyjam őket.


Ha ez a visszatérítés ELszámolás nem csak engem érint, akkor itt tömegeken spórolnak... a hirdetményükkel ellentétben...


Még kapnak pár hónapot, aztán mehet az MNB vizsgálódni.


Btw a hitelkártya dolog jó, csak arra az 1 dátumra kell figyelni a túlköltekezésen kívül, és máris pozitívban az egyenleg (amennyiben nem felejt el a bank visszatéríteni...)

2016. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Az egyik legjobb dolog, amit az utóbbi időben pénzügyek terén kiviteleztem. Az egész család csekkjeit én adom fel (a Szüleimét is), mindenki ezzel vásárol. Szépen vezetjük, hogy ki, mennyivel lóg. Minden hónap 10. napja környékén kapok egy egyenleg értesítést. Az összeget 25-éig kell befizetni a hitelszámlára. Minden hónapban 4-8 ezer Ft körüli összeget kapok vissza. Havi díja: 290.- Ft. A kártya éves díja most konkrétan nem tudom mennyi, de kétlem, hogy 50 ezer Ft környékén van, amit alsó hangon visszakapok.

Akik fentebb hülyeségeket írtak, azok nevében én kérek elnézést. Azt sem tudják, mi fán terem a Joker hitelkártya. Így ráadásul 1 hónapot nyer mindenki a rezsi számlák befizetésével, hiszen amit pl. decemberben adunk fel, azt januárban kell kifizetni.

Összegzem: aki nélküle is jól meglenne és nem száll el a pénzügyek terén, annak egy szuper jó dolog.

2017. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!