Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank jogosan követeli a...

A bank jogosan követeli a devizahitelesektől a megemelkedett törlesztőrészleteket?

Figyelt kérdés
És az úgy is igazságos és rendben van?
2013. ápr. 29. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Persze, hogy jogosan, ezt a hitelesek is vallaltak szerzodesben...
2013. ápr. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Igen, jogosan. Nem véletlenül bukott el eddig minden olyan per és kezdeményezés, ami a bankok ellen irányul. Csak minimális eredmények vannak, egy-két költségtényezőt sikerült csak kivonni a deviza alól.
2013. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha aláírták, akkor igen.
2013. ápr. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Ők írták alá a szerződést nem én... Persze az valószinű, hogy kb ugyanannyira ismerjük a tartalmát mindketten - és ez a probléma.
2013. ápr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy jogosan. A gond inkább a soron kívüli kamatemelésekkel van.

Mi is éves kamatperiódust írtunk alá, ennek ellenére mostmár évente kétszer-háromszor jön a levél a kamatváltozásról. Bár mondjuk szerencsénk van, mert ez nem feltétlen mindig emelést jelent.

2013. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az ötös. Valahogy jól benéztem, valami miatt a kérdésbe gondolatban bele kevertem az emelkedett árfolyam miatti törlesztőt, és úgy válaszoltam. Bocs.:)
2013. ápr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

több probléma van.


pl. nincs igazi deviza a háttérben.

és az ügyleti kamatot - ami lényegében a banki alkalmazottak fizetése lesz - szintén devizában számolják.



magyarul én hitelt adok neked devizában s te fizeted a hitelügyiztézők munkáját. amikor a deviza a duplájára emelkedik te dupla annyi munkabért fizetsz az ügyintézőnek. én kifizetem neki a normál munkadijjat és a pénz felét lenyúlom. ez egy óriási üzlet. a tisztességességét pedig sokan vitatják.

2013. máj. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem csak az igazságérzetednek nem felel meg a bankok egyoldalú kamatemelési gyakorlata, de a helyzet az, hogy nem is jogszerű.

Ez egy olyan szokásjog a Magyar bankrendszerben, ami a hatályos jogszabályokba ütközik, de a bankok úgy vannak vele, hogy amíg hagyják őket, addig miért ne csinálják.


Amíg Pszáf Károly egzisztenciális okokból végzi munkáját, és a kisebb ellenállás irányába megy, -150 eFt bírsággal elrendez egy olyan jogsértést, amivel a Bank milliókkal vagy milliárdokkal károsítja meg ügyfeleit- addig nem várható el a Bankoktól, hogy az ügyfeleivel szemben tisztességes legyen, hiszen akkor versenyhátrányba kerülne a konkurens bankokkal szemben.

Bővebben: [link]


Megjegyzés: amennyiben egy kisvállalkozás néhány napot csúszik az éves beszámoló leadásával, úgy 500 eFt Ft pénzbírsággal sújtják.


Magyarországon tehát a baj nem a törvényekkel van, a törvények jók. A baj az, hogy nem tartják be őket, és nem is tartatják be őket mindenkivel egyformán.

"Az egyenlők között vannak egyenlőbbek."

2013. máj. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen ez általános probléma.

Nyugati befektetőknél pl. kockázati tényező ha idejön hogy itt alacsonyabb a jogbiztonság.

De ugy is mondhatnám, tőkétől hatalomtól és kapcsolat rendszertől függ mekkora a jogbiztonságunk illetve mennyire csökken a jogbiztonság pl. akár a javunkra is.

2013. máj. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hoppá, Pszáf Károlyt írtam. Persze Szász Károlyra, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének elnökére gondoltam.
2013. máj. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!