Fundamentát mikor lehet leghamarabb "kivenni" úgy, hogy megkapja az ember az állami támogatást is?

Figyelt kérdés
2010 őszén kötöttünk egy 48 vagy 52 hónaposat, most nem tudom pontosan, de úgy néz ki, hogy januártól nem tudjuk fizetni tovább sajnos. Akkor ugyebár nagy része már le lesz telve, csak egy év lesz hátra. Ki tudjuk venni állami támogatással, vagy van valami megoldás, hogy ne essünk el tőle? Pl. nem vesszük ki, csak fizetési szüneteltetést kérünk, és kihúzzuk egészen addig, amíg meg nem kaphatjuk támogatással és kamattal együtt? Ja, igen, 52 hónapos, mert eszembe jutott, hogy 2015 elején járna le.

2013. máj. 1. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy csak akkor kapjátok meg az állami támogatást ha végig határidőre be van fizetve.De biztosat tudna mondani az akinél kötöttétek.
2013. máj. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A legokosabb az lenne, ha felhívnátok az ügyfélszolgálatot ( +(36) 1 411 81 81 ) és ott kérnétek tájékoztatást.


A legrövidebb megtakarítási időszakot mindenképpen meg kell várnotok. Ha nem tudtok tovább fizetni, akkor is. Elvileg úgy néz ki a dolog, hogy a Fundamenta figyel egy úgynevezett értékszámot, ami a szerződő megtakarítási rendszerességét mutatja. Automatikusan akkor kerül kiutalásba a szerződés, ha a vállalt időszakban a megtakarítások rendszeresen, hiánytalanul beérkeznek. Ekkor, ahogy lezárul az időszak, automatikusan kiutalásba helyezik a szerződést. Nektek ez automatikusan soha nem fog megtörténni, mert lesz kb. egy évetek, amit várhatóan nem tudok fizetni. Ezért semmi mást nem kell tenni, mint kivárni a szerződés lejárai idejét. Nem fogtok kiutalási értesítőt kapni, hiszen el lesztek maradva, viszont az 52 hónap leteltét követően ti magatok kérhetitek a kiutalást. Nyilván kevesebb állami támogatást fogtok kapni, mert csak a fizetett időszak után kapjátok, de nem estek el tőle. Ezt nemigen szokták reklámozni, de van rá lehetőség.

2013. máj. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Természetesen meg fogunk keresni egy fundamentást ezzel kapcsolatban, csak ugye tegnap merült fel bennem a kérdés, tegnap pedig munkaszüneti nap volt. Tehát gondoltam itt érdeklődök ideiglenesen, hogy mégis mire számíthatok majd. Meg persze fundamentással csak év vége felé szeretnék beszélni, most még szerencsére távoli a dolog.:)

Az a megoldás, amit Jószándék írt, elég jónak hangzik, valami hasonlóra gondoltam én is. Csak nem mindegy azért, hogy bő három év befizetése teljesen elveszik olyan értelemben, hogy még kamatot sem kapunk rá, vagy megoldható, hogy állami támogatással együtt kapjuk meg. Még ha nem is a teljes futamidőt tudjuk végig fizetni.

2013. máj. 2. 08:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze, megoldható állami támogatással. Ha elfogadsz egy javaslatot, itt kérj fundamentást:


[link]


A lap alján van egy olyan, hogy "Kérje Személyi Bankárunk segítségét!"


Így ugyanis a központ fog delegálni hozzád egy fundamentást, ezzel kivédhető, hogy kifogj egy lelkes amatőrt. Központilag ugyanis, csak minimum "kiemelt személyi bankár" szintűtanácsadóknak adnak ki címeket.

2013. máj. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ohh, nagyon köszönöm ezt a tanácsot is.
2013. máj. 2. 12:34
 6/9 anonim válasza:
Nem akarok hülyeséget írni, de én úgy tudom, hogy amikor megszorulsz és nem tudod tovább fizetni, akkor lehet 2-3 hónapos haladékot kérni, amikor ugye nem fizeted. Ez semmivel nem jár, csak annyival, hogy ahány hónapot kihagysz, annyi hozzáadódik a futamidőhöz. A pénzt meg szerintem bármikor ki lehet venni azzal a kamattal, ahol éppen tart a pénzed.
2013. máj. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem írtál hülyeséget, azonban ha 2-3 hónap kimarad, akkor sem fog nár teljesülni az értékszám, ebben az esetben is kérni kell a kiutalást, az nem lesz automatikus. Természetesen kivehető korábban is a pénz, de ebben az esetben teljes egészében elesel az állami támogatástól és a kérdező épp ezt szeretné elkerülni. Ez érthető, hiszen épp ez a lakásszámla vonzereje, a kamatai abszolút versenyképtelenek.
2013. máj. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hívhatod a központi számot is, vagy a fentebb megadott webes elérhetőség is teljesen jó.

A megtakarításodat ha tudod tovább fizetni, hát nem fizeted. Az eddig befizetett pénzösszegedre természetesen jóvá van írva az állami támogatás, az nem vész el (akár fizeted tovább, akár nem). Viszont a pénzedet állami támogatással, csak 4. év lejárata után tudod felvenni (akkor egy bejelentő 3-as űrlapon felmondod a megtakarítást állami támogatással, természetesen számlákkal igazolni kell minimum 120 nap van rá adva, hogy lakáscélra fordítottad az összeget). Nem kell kérned a fizetés szüneteltetését, amikor van rá keret akkor fizetsz, annyival is több van és több állami támogatás gyűl a számládon.

Nem a kérdéshez tartozik, de még egy téves kérdést tisztáznék. Valaki beszélt egy bizonyos értékszámról. Nos, van ilyen, a megtakarítás gyakoriságát és rendszerességét mutatja. De az ügyfél számára ez csak akkor érdekes, ha lakáskölcsönnel együtt akarja felvenni a saját megtakarítást és az állami támogatást. Jelen esetben a kérdező által adott információ alapján, Őt nem érdekli az értékszám.

Ha van kérdés a témával kapcsolatban, szívesen válaszolok!

egy Fundamenta személyi bankár

2013. máj. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Az nem probléma, hogy csak a negyedik év végén tudom kivenni a megtakarítást. Csak a micetnyi kamat és az állami támogatás lenne a fontos, hogy megkapjam. Mert ugye ha ezeket nem kapom meg, akkor még akkor is jobban jártam volna, ha a három év alatt a leggyengébb, legegyszerűbb megtakarítási számlán gyűjtögettem volna.
2013. máj. 3. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!