Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért lettek ilyen alacsonyak...

Miért lettek ilyen alacsonyak a banki kamatok?

Figyelt kérdés
Ennek mi értelme van? Miért szokták csökkenteni és emelni?

2013. máj. 14. 07:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Pont ezen gondolkoztam tegnap, mikor lekötöttem a pénzemet, és láttam, hogy 3,5%-os csak a kamat. Szóval én is kíváncsi lennék, mert sajnos az ilyen pénzügyekben nagyon műveletlen vagyok.
2013. máj. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A bankbetétek, illetve a forint alapú hitelek kamatváltozása összefügg a jegybanki alapkamat változásával, amit viszont a Monetáris tanács szabályoz.


Ez régi cikk, de a lényeg benne van:


[link]


Ez friss cikk:


[link]

2013. máj. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kereskedelmi bankok egyszerűsítve a jegybanktól (MNB) vesznek fel kölcsönt, majd erre teszik a saját hasznukat.

A jegybanki alapkamat emiatt jó eszköz arra, hogy a csökkentésével vagy az emelésével beavatkozzanak egy ország gazdaságába.


Ha csökkentik, akkor olcsóbbak lesznek a hitelek, ezért jobban beindul a hitelezés, felpörög a gazdaság (több befektetés, pénzügyi tranzakció valósul meg így, élénkül a kereskedelem).


Hátulütője, hogy az infláció idővel elszabadul - ekkor emelni szokták az alapkamatot, hogy fékezzék a hitelezést.


A dolog ennél bővebb és bonyolultabb, de lecsupaszítva ez az oka. Most éppen a hitelezést szeretnék élénkíteni, ezért csökkentették le a jegybanki alapkamatot - így a bankok is olcsóbban tudnak hitelt folyósítani.

Hátulütője, hogy a betétekre is alacsonyabb kamatot fizetnek, hiszen olcsóbban hozzájutnak a jegybanki pénzhez, ezért kevésbé szükséges a betétesektől pénzt gyűjteni.

2013. máj. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, nagyban függ attól, hogy a bankok milyen feltételek mellett jutnak pénzhez (jegybanki alapkamat), de egyben függ attól is, hogy mennyire kell nekik a betéti állományukat feltölteni. Ha több betétre van szükségük, akkor mindenféle módszerrel, pl. akciós kamatokkal próbálják odacsábítani az emberek pénzét.
2013. máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ok, stimm, érthető. Köszönöm!
2013. máj. 14. 09:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű példa:


Ha az emberek hitelt vesznek fel akkor kell a banknak a pénz, amit hitelezhet. Ilyenkor magas kamatot ad, hogy legyen betét.

2013. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jah és a 2. fele:


Ha az emberek nem vesznek fel hitelt, akkor nincs szüksége a banknak annyi betétesre, így alacsony a kamat, mert nem kell becsábítani a pénzt.


Jelenleg nem vesz fel kb. senki hitelt, aki megteheti.

2013. máj. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez az utolsó kis mértékben lehet csak igaz. Most is vesz fel hitelt akinek szüksége van rá.

Viszont ha az alapkamat 4% akkor minek adna a betéteseknek mondjuk 3-nál többet? Hát ezért ilyen kevés mostanság.

2013. jún. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez is magas kamatnak számít. Ausztriában 0,7% a beteteti kamat és ebből 35% adót vonnak.
2013. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!