Diákhitelt ha nem tudom fizetni, akkor mi lesz?

Figyelt kérdés
Januárban végeztem az iskolával, júniustól fizetnem kellene, de nincs munkám. Munkanélküliként is kell fizetnem?
2013. máj. 16. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Valamennyi minimális összeget azért fizess, mert ha nem akkor Bírósági per, majd behajtócéghez kerül az ügyed. Késedelmi kamatok, egyéb díjak miatt emelkedik a hitel összege. Ha nincs pénz, ha nincs vagyonod, akkor is megmarad a tartozásod, csak évről évre egyre magasabb lesz. Elég ha évente vagy 5 évente egyszer értesítenek így sosem évül el. Az életedet amikor végre elindítod vagyis végre dolgozni fogsz (mert egyszer csak fogsz dolgozni valahol) akkor úgy kezded hogy a fizetésednek akár az 50%.át le is vonja. Így mehet ez évekig.. Nem szép jövő így kezdeni az életet. De ha már igénybe vetted a diákhitelt, és fel is élted bizony vissza kell fizetni..
2013. máj. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy vissza is kell fizetnem, csak lehet, hogy hónapok múlva tudom elkezdeni törleszteni. Amikor találok munkát. Szegénység miatt vettem fel, s nem is akarok a fizetés alól kibújni. Nem tudod véletlenül, hogy ha írok nekik, akkor adnak haladékot? Egyedül élek. Nagymamám így is átvállalta a havi kb. 25 ezre minimális rezsim, csak annyit tud még segíteni, hogy egy hétre van 1 kiló kenyerem s nem halok éhen, többet nem tud adni. Munkát keresek, de erre felénk semmi.
2013. máj. 16. 12:43
 3/3 anonim válasza:
Szia! Nekem nem fogadták el a munkanélküliséget kifogásnak, elvileg a felsőfoku tanfolyamot el kéne, de azt írták hogy ez a képzés nem az. Fogalmam sincs mi lesz- nem tudok fizetni.
2013. dec. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!