Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csináljak 2-3 millió...

Mit csináljak 2-3 millió forinttal ha nem egy bankszámlán akarom pihentetni betéti kamatért? Milyen befektetési formák részvények kötvények stb ajánlhatóak? A pénzt tartósan nélkülözni tudom hosszabb távon is, de nagyobb kockázatot nem vállalok be.

Figyelt kérdés
2013. jún. 1. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kamatozó kincstárjegy? Fix 5% kamat egy éves futamidőre.
2013. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is akkor az államkötvények maradnak.

3 millióra most kapsz évi 150 000 ft kamatot ha 5%-os állampapírt veszel.


Az államkincstárnál nyithatsz számlát és ott vehetsz. Nézz utána, a gyakori kérdéseken és máshol is egymillió kérdés foglalkozik vele.

2013. jún. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

de hát ennyit, ennél többet ad a mezei bankbetétem is fix futamidőre.


Fix 5% kamat egy éves futamidőre.

2013. jún. 1. 18:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz kockáztatni, ne várj ennél magasabb kamatot.
2013. jún. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az alapkamat jelenleg 4,5%, amit még terveznek csöökenteni. A kamatok ehhez irányulnak.

Fix évi 5% garantáltan, kamatadó mentesen, amennyiben vállalsz 5 éves futamidőt?

Ez érdekes lehet?

2013. jún. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nekem lenne ennyi pénzem, a következőt csinálnám:


Megbeszélném két közeli hozzátartozómmal, hogy rájuk, mint kedvezményezettekre, elindítanék egy-egy 45 hónapos futamidejű 20.000Ft-os lakáskasszát, illetve elindítanék egyet a saját nevemre is.


Összesen ehhez 4 év alatt 2.7 millió Ft kell, mert 45*20.000Ft=900.000Ft. Közben a pénzt betenném valamilyen bankbetétbe és úgy kötném le évente, hogy állandó átutalással mindig pont annyi tőke legyen szabadon, ami szükséges arra az évre a lakáskassza számlákra, majd a következő évben a maradékot kötném így le és így tovább, míg szépen átforgatom a pénzt egyik helyről a másikra, miközben mindkét helyen gyűlne a pénz. A 4. év végére a 3 lakáskasszából összejönne kb 3,75 millió Ft, amihez hozzáadódik még a bankbetétből összejött kamat is, ami kb 2-300.000Ft, tehát lenne 4 év múlva kb 4 millióm. Ehhez felvenném az egyik Lakáskasszából a 3,9-5,5%-os fix forint hitelt, majd vennék egy garzont valamelyik egyetem környékén és kiadnám a lakást. Valószínűleg több lenne így a bevétel, mint a hitel törlesztőrészlete, de ez már extra bevétel, eltenném felújításra, ha lelaknák a bérlők a lakást. 5 év múlva lenne egy tehermentes lakásom, amit ha úgy tetszik, adómentesen eladhatok, mert 5 év után már nem kell az ingatlan eladásból származó bevétel után adózni, de ha úgy van kedvem, továbbra is kiadhatom és van egy állandó bevételem.

2013. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szép mese, csak nem egy jutalékért dolgozó fundamentás vagy?


Más nevén levő pénzből te nem vásárolgathatsz magadnak! Sőt ők oda sem tudják adni neked! Egyetlen megoldás, ha pl feleséged/férjed nevére van nyitva 1ik másik gyerekre 3adik pedig rád, ilyen esetben vásárolhatsz házat/lakást. Minden más esetben csak úgy, ha a ház közös lesz!

Pl. unokatestvéreiddel közösben, ez esetben a ház 1/3-1/3-a őket illeti meg, holott a te pénzedből vásároltál. Aham majd elajándékozzák neked? Ez esetben ajándékozási adó és hopp máris mínuszban vagy!


Az ügynökök ezeket "elfelejtik megemlíteni" !

2013. jún. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

09.07-es, szövegértelmezés! Azt írtam, hogy ha NEKEM lenne ennyi pénzem, akkor a SAJÁT KÖZELI HOZZÁTARTOZÓIMMAL egyeztetnék.

A közeli hozzátartozó egy jogi fogalom, beletartozik a le és felmenő - szülő, nagyszülő, gyermek, unoka- testvér, házaspár.

Egyébként ki tudnád fejteni, mi ebben a mese?

2013. jún. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyébként érdekes, hogy régen mindenki az ingatlanbefektetést majmolta, majd 2008-tól sokan rosszul döntöttek, amikor ingatlanba tették a pénzüket, miközben sokkal nagyobb bevételt érhettek volna el még a bankbetéten is.

Most viszont megint lehet értelme egy jó ingatlannak, mert amikor majd még 5%-ot sem, csak 3-3,5-et kapsz a bankban/államkincstárban, akkor az ingatlan lesz a jobb.


Nem akarok állást foglalni egyik oldal mellett sem, csak azt mondom hogy változnak az idők és lehet hogy ami tegnapelőtt jó volt, tegnap pedig rossz az ma megint lehet jó. Érdemes mindenre nyitottnak lennie. Furcsa mód bennem is van egy nem tudatos viszolygás az ingatlanoktól, mert a válság idején szocializálódtam pénzügyi szempontból (19 éves vagyok) és élőben láttam minden rosszat ami ingatlannal történet, de a bátyám kedveli őket (27 éves), mert több róluk a jó emléke.

2013. jún. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

10.10-esnek. Bizony, óriásit változott a világ és folyamatosan változik, az utóbbi egy évben pedig igen drasztikus változások érzékelhetők. Gyakorlatilag még 2013. január 1 óta is sokat változott még a hitelpiac is.


Pl január 1. előtt szinte teljesíthetetlen feltételekkel lehetett használt lakásra államilag kamattámogatott hiteleket kapni, így 10 hitelügyletből 9 piaci hitel volt, most viszont fordítva van. A jegybanki alapkamat egy év alatt leesett 7%-ről 4,5%-ra és a prognózis alapján még tovább fog süllyedni. Ez egyrészt kedvezőtlen változás hoz a bankbetéteseknek, hiszen a betéti kamat mindig alapkamat alatti, viszont fellendülést fog hozni a hitelpiacon, hiszen ma már nem ritka a 6%-os hitelkamat sem, míg egy éve örültünk a 10%-osnak is. Az ingatlan árak még mindig alacsonyak, mert sok az eladandó ingatlan, hiszen az emberek nem lettek jobb módúak pár hónap alatt...

Tavaly még 5 perc alatt elintéztem a dolgom a Földhivatalban, ma sorban állás van. Bárki bármit mond, ezek az intézkedések, történések kihatnak a befektetési és az ingatlan piacra is, egyre többen fognak ingatlant venni befektetési céllal, persze nagyon meg kell nézni, mit és hol veszünk. Nem érzelmi alapon kell dönteni, hanem üzleti szemmel nézni.

2013. jún. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!