Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Édesanyám vett fel egy panelre...

Édesanyám vett fel egy panelre hitelt.4 millió ft-ot. De sajnos nem tudja fizetni. (Elvesztette az állását! ) Ilyenkor én szóba kerülhetek, mint adós? Nem tudom mit tartalmazott a szerződés,2 éve nem beszélünk egymással. :SSS

Figyelt kérdés
NIncs állásom, jelenleg tanulok, egyetemen. még van két évem! De azután szeretnék dolgozni... a nevemen nincsen semmi..
2009. okt. 8. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te csak akkor lennél adós,ha a hitelfelvételkor adóstárs lettél volna.Vagy akkor,ha édesnyád meghalna,és te örökölnéd a lakást,és azzal együtt a tartozást is.
2009. okt. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Te voltál a kezese? Esetleg adóstársként szerepeltél a szerződésen? Ugye nem?


Egy esetben lehetsz helyette adós: ha meghal, és megöröklöd a panelt! De csak akkor, ha elfogadod az örökséget, mivel akkor a terheket is örökölöd.

Ha visszautasítod az örökséget, akkor még abban az esetben sem leszel adós!

2009. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na szóval....

Ha én öröklöm a panelt... és erről lemondok, akkor a bank engem nem fog elővenni, igaz?? Elfogja árverezni, és kész... jól értem?? És mi van akkor, ha csak a ház felét öröklöm?? ( Nem tudom van-e végrendelet, ilyesmi... )


Nem voltam kezes, nem írtam alá semmi papírt... 2 éve nem tudok róla igazából semmit... csak ezt.. :((

2009. okt. 8. 21:28
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Ha még él édesanyád, akkor mit örökölsz? Élö ember után nem lehet örökölni!!!!!!
2009. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező!


Mi a fenét tanítanak neked azon az egyetemen?


Ennyire nem lehetsz értetlen!


Ketten írták ide, h nem lehetsz adós az édesanyád helyett, ha nem vagy benne a hitelszerződésben adóstársként vagy kezesként.

Csak akkor szállhat rád az adósság, ha megöröklöd azt az anyukádtól.


EHHEZ VISZONT MEG KELL HALNIA B@ZZEG!!!!


Mivel erről tudnál, felteszem még él.

Akkor meg mi a faszt érdekel, h lemondhatsz-e az örökségedről, vagy a feléről, vagy ki tudja miről?


Neked nem egyetemre kellene járni, hanem vissza az általános iskolába, mert szövegértésből elég gyenge vagy.


Bazz, és ezek lesznek a jövő értelmisége..... :-(

2009. okt. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Itt nincs szó semmilyen öröklésről! Egyenlőre, igy hát ezt a témát felesleges feszegetni. A kérés arra irányult: kell-e fizetnie a felvett hitelt a hitelfelvevő anya helyett a még tanuló gyermekének. A vűálasz: NEM! Függetlenül attól, milyen a viszonyuk. Az adós a hite felvételéért teljes mértékben felelős és ezt a felelősséget senkire át nem háríthatja.
2009. okt. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen más oldalról közelítem meg a kérdést, mint az előttem válaszolók, mert számomra nem egyértelmű, mi a kérdés lényege. Mit szeretnél tulajdonképpen? Megmenteni a lakást, vagy azt szeretnéd tudni, hogy hivatalból rád kényszeríthetik-e jelen pillanatban az adósságot?


Ha azt szeretnéd, hogy ne árverezzék el a házat, mert pl nem akarod, hogy fedél nélkül maradjon anyukád, vagy mert az a vágyad, hogy valamikor tiéd legyen a lakás egy része, akkor pl megállapodhatsz anyukáddal, hogy besegítesz a részletekbe, de ezt valamilyen tulajdonrész átírás fejében teszed. (Nyilván tanulóként ezt csak akkor tudod megtenni, ha van jövedelmed, vagy vállalsz valamilyen munkát.)

Ha az a kérdésed, hogy felelős vagy-e az anyukád adóságáért, akkor egyértelmű NEM a válaszom, viszont így, ha nem fizeti senki a részleteket, akkor elúszik a lakás és el fogja árverezni a hitelező bank.

2009. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló.. képzeld tudom, hogy élő ember után nem lehet örökölni, csak felvetődött bennem, hogy mi van, ha baleset éri... ne haragudj, hogy féltem a jövőmet. :-)


Kedves 4. válaszoló.

Ennyire arrogáns emberrel még nem találkoztam. Képzeld nem jogot hallgatok az egyetemen. Ha tudni szeretnéd orvosnak tanulok. És lehet, hogy én fogom megmenteni a te életed.. akkor is ennyire érthetetlennek fogsz tartani? Amúgy jó vagyok szövegértésből. Ismét elmondom, felvetődött bennem, hogy mi történik, ha baleset éri... Tőled is elnézést kérek. :-D

2009. okt. 12. 15:17
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó 2 válaszolónak pedig köszönöm szépen, sokat segítettek. :-)
2009. okt. 12. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!