Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy kaphatnám meg ezt a pénzt?

Hogy kaphatnám meg ezt a pénzt?

Figyelt kérdés
Nos anyukám szerint összegyűlt nála egy összeg életbiztosításból (nem tudom pontosan, nagyon nem akarta kifejteni a dolgot). Pár 100 ezer. Ami az enyém. De nem tudja átutalni, mert az nagyon sokba kerül, és nem éri meg. Ezen kívül az én számlámon elmenne a számla költségeire, ha csak ott ülne és nem kötném le. Mondja ő. Ez igaz? Van egy olyan érzésem, hogy nagyobbrészt csak nem akarja odaadni, de ehhez joga van ha tényleg életbiztosítás volt? Hogy kaphatnám meg? Valószínűleg elég buta kérdések, de légyszi nézzétek el, egyáltalán nem értek a pénzügyekhez.

2013. jún. 17. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Miből gondolod, hogy az a pénz a Tiéd? Kétféle kedvezményezettje van egy tőkegyűjtős életbiztosításnak, mindkettőt a szerződő dönti el, hogy ki legyen az.


Az egyik kedvezményezett a "HALÁLESETI", ekkor a szerződő kijelöli, hogy a biztosított halála esetén ki kapja a pénzt. Úgy vélem, anyukád erre az esetre Téged jelölt meg, de ez sem biztos.


A másik kedvezményezett a "LEJÁRATI", amit szintén a szerződő választ ki. Ő dönti el, hogy a futamidő végén, ha a biztosított életben van, akkor ki kapja meg a pénzt.


Általában, ha egy szülő a gyerekének gyűjt több éven keresztül, saját magát szokta megnevezni lejárati kedvezményezettnek, mert így biztosan arra lesz a pénz elköltve, amire szánja.


(Kiskorút azért nem célszerű megnevezni kedvezményezettnek, mert a gyámhatóság ráül a pénzre, amíg a kedvezményezett nagykorú nem lesz.)

2013. jún. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Onnan, gondolom, hogy azt mondta! Azt állította, hogyha lejár a biztosítás, akkor az enyém lesz a pénz! Nem vagyok kiskorú, és szerintem nincs joga megszabni, hogy mire költsem a pénzt, ezen kívül az ember nem jövőbelátó, tehát azt sem találhatja ki tizenx évvel előre, hogy mire fog majd kelleni. Azért gyűjtötte, hogy nekem segítsen az életben való elindulásra. Ezt ő maga mondta. Akkor ezek után miért nem adja oda? Ha mindenfelé szabályok miatt nem adhatja, akkor mondja azt, de NEM MONDTA azt. Azt mondta odaadná, ha nem lenne drága utalni meg stb. Úgyhogy légyszives, a kérdésemre szeretnék választ kapni, hogy igazad mondott-e!
2013. jún. 17. 21:26
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

A következőket kellene tudni értelmes, segítő válaszhoz.


Mi a biztosítás neve? Mik a kondíciói. A kötésekor kapott a kötő egy 10-50 oldalas leírást, abban benne van minden, hogy ki kaphatja meg, mert ez biztosításonként változhat.

Milyen bankszámlád van, melyik banknál?

2013. jún. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem az OTP-nál bankszámlám, még akkor nyitottuk 18 voltam, szóval valami junior vagy ilyesmi. Neki is itt van számlája, de lehet, hogy van másik is, nem tudom. De mást nem tudok, mert anyám egyszerűen nem mond semmit ha kérdezem, csak hallgat... Nem értem ezt az egészet, mert nem én kértem, hogy gyűjtsön. Már évekkel ezelőtt beharangozta, hogy, nemsokára lejár, most meg ezt csinálja.
2013. jún. 17. 21:42
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

A kérdésedre a válasz: Mivel anyukád a szerződő, ő gyűjtötte össze a pénzt, kizárólag neki van joga egészen a megtakarítási idő végéig bárkit megnevezni lejáratni kedvezményezettnek, joga van módosítani és mást megnevezni, tehát akár saját magát is. Ha már lejárt a szerződés és pl Te voltál megnevezve kedvezményezett, akkor eleve csak Neked adná oda a pénzt a biztosító, ha már nagykorú vagy.

Párszázezer Ft átutalása egyik számláról egy másikra pár ezer forint.

2013. jún. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó, hát akkor nem értem miért mondta, hogy az enyém...
2013. jún. 17. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!