Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyiben fogja megváltoztatni...

Mennyiben fogja megváltoztatni a bankolási, pénzkezelési szokásaidat a tegnap bejelentett adóemelés?

Figyelt kérdés

A készpénzfizetések tranzakciós illetéke 3 ezrelékrõl 6 ezrelékre emelkedik, megszûnik a felsõ korlát.

A számlák közti utalásé 2 ezrelékrõl 3 ezrelékre emelkedik.


Nekem annyiban, hogy ezután havi egyszer veszek fel annyi készpénzt, ami elég egész hónapra (ami eddig sem volt sok, mert főleg kártyával vásárolok).


Fogsz esetleg számlát/bankot váltani, ha találsz jobb ajánlatot?


2013. jún. 18. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Év elején váltottam bankot épp emiatt...

Tököm tele van már az adóikkal meg dijaikkal...

Már igy is csak egyszer veszek fel havonta pénzt (kétszer tudok ugy hogy "csak" a tarnzakciós dij van rajta).


Változtatni nem tudok sokmindent,bár legszivesebben kérném a fizum kp-ben,de nem lehet.

2013. jún. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagyon már változtatni nem fogok. Év eleje óta jobban odafigyelek, hogy amit kártyával lehet fizetni - akár interneten keresztül is - azt úgy tegyem, mellőzve az utalásokat és készpénzfelvételt. De én szerencsés vagyok abból a szempontból, hogy olyan számlám van, amely a tranzakciós adót nem hárította eddig át, ha havi 150 ezer forintos jóváírás érkezik a számlámra. Kérdés, ez így is marad-e a jövőben.


Engem inkább a kamatadó 22%-ra emelése aggaszt, semmi értelme nincs megtakarítani ilyen alacsony kamatok mellett, ha még abból a minimális kamatból is lenyúlja a negyedét az állam.

2013. jún. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nem érdekel a dolog, mindent interneten intézek, és mivel megfelelő összeg érkezik a bankszámlámra havonta, mindössze egy díjat hárítottak át, a készpénzfelvétel díját, de mivel nem használok készpénzt, így ez sem érint. Meg ha vennék is fel, az a havi pár száz Ft rohadtul nem nagy tétel, szóval mindegy.
2013. jún. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én most azon aggódom, hogy a kártyás fizetéssel mi lesz vajon? Mert ugye az a legtöbb helyen még ingyenes. Még. De lehet a tegnapi bejelentés ezen is változtat.

Mert a legutóbbi sarc bevezetést a legtöbben könnyen kivédhették ha váltottak bankot, számlát, át álltak több kártya használatra. Na de most?


Amúgy érdekes, a nyugdíjas miért kaphatja készpénzben minden levonás nélkül? A dolgozó miért csak úgy, hogy egy részét levonja a bank és közvetve az állam? Pedig baromi sokat spórolhatna az állam ha mindenkinek csak utalással működne a nyugdíj.

2013. jún. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Baromi egyszerű a kamatadó kivédése mert bekel fektetni valamibe aztán kész viktor és csapata kinyalhat! Amúgy már így sem éri meg betenni valahova a pénzt mert semmit se fizetnek rá, ráadásul tovább akarják csökkenteni szóval várható még kevesebb lesz...
2013. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nem fogok változtatni, mert itt Németországban van egy egyszeri kezelési költség havonta, onnantól kezdve azt csinálok és annyiszor, ami és ahányszor nekem tetszik. Talán otthon is ezt kéne bevezetni.
2013. jún. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hitelkártyára veszek mindent és a rezsiszámlát is hitelkártyával fizetem. A folyószámlámról egyenlítem ki a hitelkártyát. Így visszakapok 3000 forintot, mert annyi a maximum a visszatérítésben. vásárlásonként 2%. 150.000-es költésig megy a hitelkártyára. Mivel közös a pénzünk a nejemmel az ő hitelkártyája is játszik. Van pénzpiaci befektetési alapom és azon tartok egy puffert, hogy amíg a hitelkártya kiegyenlítésre kerül havonta egyszer utólag, a beérkező fizetés ezen kamatozzon.


Mindezekkel együtt 5000 visszatérítés jön vissza a 2% okból és 1000 forint a kamatokból, ami a pénzpiaci befektetési-alapon kamatozik. Ebből minden tranzakció fedezhető, még marad is egy kicsi.

2013. jún. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2-es:

Ez melyik bank?

Mert év elején amikor váltottam,mindnél volt tarnazakciós adó.

Én is olyannál vagyok,ahol 120ezer beérkezőnél nincs számlavezetési dij,illetve átutalásnak is "csak" a tarnzakciós dija van,kp felvételnek szintén,de a tarnazakciós adó ott van...

2013. jún. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es: hitelkártya jó ötlet annak, aki tud bánni vele. Másnak olyan, mintha tűzzel játszana, nagyon megszívhatja ha rosszul bánik vele. Így inkább nem ajánlanám.


Neked viszont ha tudsz is bánni vele, akkor nem biztos, hogy a 2000Ft-os maximált visszatérítés a legjobb. Van annál jobb. Bőven jobb. Feltéve, hogy költesz is eleget :)

2013. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ezt részletezd.


nekem 220.000es költésem van havonta, amit el tudok költeni hitelkártyán és 3000 a maximális visszatérítést kapok

2013. jún. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!