Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel1- Hogy kell kiszámol...

Diákhitel1- Hogy kell kiszámolni mennyi lesz a kötelező törlesztő és mennyit kell fizetnem, hogy csökkenjen a tartozás?

Figyelt kérdés

1.013.000 Ft a tartozásom, 4 hónap múlva kell elkezdenem törleszteni, de én egy hónap múlva már elkezdeném. Mennyivel érdemes törleszteni, hogy csökkenjen a tartozásom?? (74 000 a nettó fizetésem)

Köszönöm!


2013. jún. 29. 16:44
 1/1 anonim válasza:
Attól függ mekkora az éves kamatod. Nekem pl: 12% Tehát legalább havonta 13-15000 Ft.-ot kéne fizetned, hogy ne nőjön (pontosan tudni akarod akkor kamatos kamat van, úgy tudod kiszámolni). Én úgy csináltam, hogy fizettem a kötelező kamattörlesztést (ez adott, hogy mennyi minimum) és mellette egy külön átutalásba havonta egy fix összeget tőketörlesztésnek. Ha volt extra bevételem, pl. magasabb jutalék már fizettem is be a Diákhitel központnak szintén tőketörlesztésként.
2013. júl. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!