Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elmondanátok, pontosan hogy...

Elmondanátok, pontosan hogy változik a takarékoskodás utáni "kamatlevonás"?

Figyelt kérdés

Nem teljesen tiszta, mit találtak ki egészségügyi hozzájárulás címén...

Elvileg (felületes információm alapján) a kamatjövedelmeket sújtják egy 6%-os teherrel.

Példával: ha 100 ezret beteszek, az mondjuk 4%-os kamattal ugye 104 ezer forint. A 6%-os "hozzájárulást" miből vonják le? A kamatozott 4%-ból, nem?

(Az én értelmezésem szerint a 4%-ból csípik le ezt az összeget. De a múltkor hallottam egy rádióműsorról, ahol egy szakértő ezzel a példával írta le a megszorítást, idézem szó szerint: "valaki betesz 100 ezret a bankba és visszakap 99500 Ft-ot". Ezért született a kérdés.)

Köszönöm előre is!


2013. jún. 30. 16:49
 1/6 The Other ***** válasza:
Eddig úgy volt, hogy a 4ezer haszonból alapból lejött 16% kamatadó. Most a 16% kamatadóra fogják rátenni pluszban a +6% EHO-t. És ha mindezt ATM-ből akarod kivenni, akkor a TELJES összegnek a 0,6%-át leveszi a "csekkadó".
2013. jún. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Amit a rádióban hallottál és több cikk is lehozta, az az 1 hónapos lekötésre vonatkozik 4% kamatnál.


Ugye beraksz 100 000 forintot, ami 1 hónap alatt (100 000 x 0,04) / 12 = 333,33 forintot kamatozik. Ebből a 16% kamatadó és a 6% EHO levonása után 260 forint marad, tehát 100 260 forint pénzed lesz. Ha ezt készpénzben szeretnéd felvenni, akkor 100 260 x 0,006 = 602 forint tranzakaciós adót kell megfizetni (plusz az esetleges banki jutalék), így könnyen lehet hogy csak 99 658 forintot kapsz vissza. Emellett még a bank a saját jutalékát is levonja.

2013. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Aki lehúzta 60%-ra a hozzászólásom legyen szíves előállni és számítással alátámasztani, hogy hibás a számítás.
2013. jún. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 The Other ***** válasza:
#3: Én pluszt adtam, viszont velem is elő szokott fordulni hasonló, hogy minden ok nélkül lepontoznak. De nem érdekel a százalék :)
2013. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen korrekt a 2. hozzászóló válasza! Nem értem ezeket a debil lepontozókat én sem...
2013. júl. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Még egy-két kérdés: tehát ez a hozzájárulás minden esetben él, teljesen mindegy a takarékoskodás hossza?

Illetve mikortól él ez? Tehát ha mondjuk holnap kötök egy ilyen szerződést már "szívok"?

2013. júl. 1. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!