Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldről utaltak, de nem...

Külföldről utaltak, de nem érkezett még meg, létezik ilyen valóban? Többi lent, netes eladás történt)

Figyelt kérdés

Expresszen hirdettem egy márkás szandált.

jelentkeztek érte, de külföldre kell küldeni a terméket.

A termék ára: 11.000.-

Az ems postaköltség: 13.500.-


Kaptam 2 e-mailt egy külföldi banktól.

Majd az eladótól is, amiben az áll, hogy adjam fel a csomagot, és szkenneljem be a saját bankomon keresztül a feladóvényt, a kinti bank meggyőződik a hitelességről, majd 24-72 h belül jóváírják a részemre. Ja és még hogy nem visszavonható az ő általa utalt összeg, nyugodjak meg 100 százalék, hogy megkapom.


Nekem kicsit gyanús, mert mint ahogy azt neki is megírtam már, az összeg megérkezése után postázok, de így hogy se pénzt, se elérni nem fogom tudni, eléggé elbizonytalanodtam, ilyen tényleg létezik?


Csak és kizárólag tapasztalatokra vagyok kíváncsi, mert valóban csak abban az esetben rohannék ma a postára feladni, ha jóváírják, ugyanis egy gyermeket egyedül nevelő anyuka vagyok, és a keretem is igen szűkös....nem szeretnék család áldozatává válni.



2013. júl. 22. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Nigériába kellett volna küldeni?
2013. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen... :D

És ez most jó vagy rossz hír nekem?

2013. júl. 22. 12:54
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem is gyanus lenne.

Aki külfödlröl vásárol az szerintem csak is paypal-on keresztül vesz pont ezért.

2013. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Fura, hogy ennyi év alatt nem találkoztál a nigériai csalás fogalmával. A történeted minden eleme beleillik a sablonba.
2013. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
esetleg ami még megfordult a fejemben, hogy írok a vásárlónak, hogy nincs saját keretem feladni, utánvéttel el tudom-e küldeni, és értelem szerűen a pk-t visszautalom. vagy ez nagy butaság?
2013. júl. 22. 12:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

jajj istenem


annyira dühítő, hogy egy pillanatig is elhiszed az egészet


értsd meg, hogy emberek tízezreit próbálják meg így lehúzni Magyarországon


van, aki időben eszmél és rákeres a témára, és van aki tovább kombinál, hátha mégis igaz


annyira fájdalmas már

2013. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
de azért elmondom neked is, hogy a bankok nem leveleznek egy utalás kedvezményezettjével, és pláne nem kötik feltételekhez az utalás megtörténtét
2013. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Ha nekem nem hiszel (mert miért is hinnél) akkor olvasd el ezt:


[link]


magadra ismersz benne?

2013. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Csak mellékesen tájékoztatnék mindenkit, hogy 22 éves vagyok, és kb fél éve kezdtem apródon és egyéb aukciós portálokon az adás-vételeimet.

Nem hinném, hogy különösebben felvilágosultnak kellene lennem, hogy egy e-mail vagy 2 levél váltás során egyből szűrjem a csalókat, erre a célra kitaláltak más szerveket, de nem engem.


Én egy egyszerű hétköznapi szülő vagyok, aki egy szimpla kérdést tett fel anélkül, hogy ostobának legyek tekintve.


Valószínű azért jöttem kérdezni, hogy elkerüljem az esetleges átverést...?!


De köszönöm a válaszokat, akkor ez tárgytalan :)

2013. júl. 22. 13:08
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Bocs ha bunkónak tűntem, de engem a jószándék vezérel, hogy megóvjam az embereket.

A sokadik naiv ember láttán az ember már nem olyan türelmes, mint eleinte.

2013. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!